Skocz do zawartości

Gasnie na gazie


Gość Kopi

Rekomendowane odpowiedzi

Konfigurację sterownika LPG trzeba zrobić, nawet po wymianie świec. Jaki masz sterownik LPG ?

 

30km przejechane i się nie nagrzewa. Przyczyn może być parę. Skupmy się na problemach z pracą silnika o których pisałeś w pierwszym poście swojego tematu.

Z tego co zrozumiałem to problem przerywania (wypadania zapłonów) występuję tylko na LPG czy też na benzynie, ale w mniejszym stopniu ?

 

Jeśli tylko na LPG to wg algorytmu sprawdzić:

1. Stan/ilość płynu chłodniczego

2. Czy układ nie jest zapowietrzony

3. Czy termostat działa prawidłowo

 

Przy pracy na LPG po takim przebiegu (30km) reduktor powinien być gorący, jeśli taki nie jest może to oznaczać jego niedogrzanie w wyniku braku przepływającego przezeń płynu chłodniczego. Ewentualnie istnieje możliwość jego uszkodzenia lub zużycia. Znasz historię auta ? Kiedy była montowana instalacja LPG i ile km na niej zostało przejechane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik omvl dream XXI , konfiguracje moze wykonac pewnie tylko gazownik... Odnosnie ogrzewania. Samochod grzeje, cieplutko robi sie w autku bardzo szybko , jednak nigdy temperatura nie przekracza na wskazniku 80 stopni. Apropo przerywania, samochod jest strasznie kaprysny, zacznijmy od tego ze problem wystepuje tylko na lpg. Podczas jazdy normalnej jest paranoja. Chociaz w tym tygodniu nastapilo dziwne zjawisko , na zimnym silniku nie bylo kompletnie zadnych problemow z lpg O.o. Jesli juz zlapal temp. odrazu to samo, szarpie przeskakuje na benzyne i tak w kolko. Stwierdzilem ze juz nie zdaze nic zdzialac przed swietami wiec nie chcac meczyc silnika jezdze na pb. A tu kolejny problem. Samochod ciezko odpala na zimnym, przejade 4 km zgasze i zaraz odpala od strzala, w dodatku ostatnio wlasnie tez dojechalem do domu i obroty zawiesily sie na 2200 i stoja . Wiec wychodzi na to ze chyba krokowy do czyszczenia.. albo wymiany. (przynajmniej tak mi sie wydaje) . plyn jest, czy uklad zapowietrzony. raczej nie. wtedy nawet na zimnym byla by katastrofa. no termostat, kwestia sprawdzenia. Jutro zwroce uwage na ten reduktor. No wydaje mi sie ze instalacja ma sporo juz . Ile zostalo przejechane to nie wiem, Instalacja ma okolo 10 lat. dzieki za zainteresowanie, moze wkoncu uda mi sie cos zdzialac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania