Skocz do zawartości

Gasnie na gazie


Gość Kopi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przejde odrazu do rzeczy. Mianowicie posiadam peugeota 306 1.6 8v z sekwencja, problem polega na tym iz po ostatnim zatankowaniu jadac autostrada na lpg samochod zaczac sie krztusic,dusic, szarpac. Przelaczylem na pb , dojechalem do domu, samochod na jalowym na lpg chodzil ladnie, po dodaniu gazu dusi sie krztusi, juz nie mowie o jezdzie na lpg, brak mocy , duszenie no nie da sie jezdzic. Wymienilem filterki i dalej to samo, Czy to elektrozawor juz sie konczy? reduktor ? z gory dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amator91

A sprawdzałeś może stan świec i przewodów wysokiego napięcia? Najczęściej takie objawy występują właśnie przy wadzie w/w elementów. Może być jeszcze sprawa defektu cewki zapłonowej. To takie pierwsze podejrzenia co do Twojej sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wlasnie nie robilem ani nie patrzylem, samochod w ostatnim czasie duzo jezdzil i nie bylo czasu, mysle ze w sobote to zrobie. zarzuce nowy komplet kable + swiece i zobaczymy. Dzieki za odzew. Podejrzewalem elementy ukladu lpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amator91

Nie ma za co. Na początku zwykle sprawdza się zasilanie, a potem sukcesywnie eliminuje pozostałe możliwe przyczyny. Zrób porządek ze świecami i przewodami i zobaczysz czy coś to zmieni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable i swiece juz Ok. co prawda wygladaly ladnie , no ale na wszelki wypadek.. W sumie dalej jest to samo, bylem u znajomego Gaziarza, mlody chlopak.. No stwierdzil ze wtryski leja..Jednak musze podjechac na kompa gdzies bo juz nie mam sily do tego. Chcialem zalatwic to po kosztach jednak niestety to sie nie uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Amator91

Z tego co czytałem, to te modele miały problemy z pompami ale skoro "gaziarz" stwierdził, że to sprawa lejących wtrysków, to wymiana. Możesz jeszcze dla świętego spokoju podpiąć się pod komputer i zobaczyć co tam piszczy. Przy okazji może dowiesz się czegoś ciekawego :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompami? Dzwonilem do zakladu ktory polecil mi znajomy i co? Powiedzial mi mechanior ze oni omvl dream nie robia :shock: Wiec w czwartek badz piatek dopiero sie cos okaze po wizycie u ogarnietego chlopaka co siedzi w tym temacie. Co prawda nie jest gazownikiem, ma swoj warsztat. Stwierdzil ze podola . Zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalej nic, znajomy w zasadzie nie widzial problemu , nie wiedzial co sie dzieje, w dodatku zauwazylem ze samochod sie nie dogrzewa... czy moze to byc przyczyna ? po przejechaniu 30km temp ledwie 80.. Blagam poleccie mi jakies sensownego gazownika w Krakowie.. Jeszcze jedno. Kiedys cos slyszalem o tym ze po zmianie kabli i swiec trzeba przejechac ze 100km na pb w celu ustalenia mapy lpg ? dobrze mowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania