Skocz do zawartości

Nie odpala na zimnym silniku Corsa B 1.2 16V 1999 X12XE


Gość Drakensang_bcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Drakensang_bcz

Witam!

Po nocy autko nie odpala (sprawdzona iskra i brak na 4 cylindrze).

Po ogrzaniu samochodu około 7C na dworze autko odpala i iskra jest na każdym cylindrze.

Jak była jesień to po dużych opadach autko też miało problem odpalić (wydawało mi się że to popękane gumy na cewce więc je wymieniłem) Niestety już nie było tak ciepło aby sprawdzić czy przy deszczu będzie znowu problem.

 

Wymienione:

- czujnik wału korbowego

- cewka zapłonowa

 

Sprawdzone:

- kompresja na zimnym 12 bar na każdym

- cewka zapłonowa (kable)

 

Komputer był wkładany do zamrażalnika i ogrzewany nie miało to wpływu. Tzn. jak odpalał to nawet zimny sterownik z zamrażalnika dawał radę.

 

Komputer oczywiście pokazał 0 błędów.

 

Proszę o pomoc co można jeszcze sprawdzić.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz
Jedynie przychodzi na myśl sprawdzenie wiązki silnika. Może jakiś przewód w peszlu jest obłamany lub styk skorodowany.

 

No fakt sprawdziłem tylko przewody do cewki tzn. te 4 co dają napięcie na świece. Sprawdzałem żarówką 1W ale może warto jakoś lepiej je sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz
Multimetr i schemat. To jest potrzebne do dokładnego sprawdzenia.

 

A tym multimetrem to rezystancję sprawdzić kabli czy może napięcie przy kręceniu? Bo to takie cienkie kabelki są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drakensang_bcz
Multimetrem sprawdzasz przejście od pinu przy cewce do pinu przy wtyczce sterownika silnika - na przykład.

Każdy przewód wiązki trzeba "przedzwonić" w ten sposób.

 

Hoho kolego ja już tak robiłem. Ale Twoje podejrzenia mogą być słuszne. Dzisiaj nie chciała zapalić i "pomacałem" kable i wtyczki te dostępne od góry i odpaliła jak normalne zdrowe autko. W weekend wymienię kable do świec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania