Skocz do zawartości

Lampy do jazdy dziennej , kolejny raz przepalone !!


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam opla vectre b i lampy do jazdy dziennej za 50zl z allgro z wbudowanym automatem wychodza 3 kable 1-masa 2-plus(po zapłonie) 3- podlacza sie do mijania , + pobraem z kabla diagnostycznego centralki lpg z pod maski , jest tam 12v po uruchomieniu silnika .... ale kolejny raz zostala 1szt spalona pierw nie swiecila polowa jednej pozniej calkiem zgasla i klapa kupilem nowy zestaw podlaczylem i po 4mc znowu padla jedna , tamte poszly do kosza, te po rozebraniu nei widac by byly okopcone czy cus... Pytanei czemu sie tak dzieje ? i czy jakis rezystor dac na tym 12/ co idzie z gniazda ??? i czy te diody SMD mozna wymienic ? czy ktos zagladal i wie jakie tam sa , o jakei pytac?

 

swiatla-do-jazdy-dziennej-8-led-smd-lampy-drl-rl-2745661129_3_orginal.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy do jazdy dziennej za 50z

Myślę że tu może być przyczyna... niska cena za lampy dzienne wzięła się myślę nie bez powodu... swoją drogą te lampy mają chociaż WYBITĄ na szkle homologację "DRL" albo "RL00" ?? ... :)

 

czy te diody SMD mozna wymienic

Oczywiście że tak - kwestia tylko czy da radę rozebrać i złożyć z powrotem taką lampę :)

Diody smd są bardzo tanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie wylutować jedną sztukę i wybrać się do sklepu elektronicznego w okolicy żeby Ci coś dobrali ALE obawiam się że dobranie identycznych diód będzie awykonalne :( dlatego jak już to zostanie Ci wymienić wszystkie żeby przynajmniej równo to świeciło :)

 

Chyba że zaryzykowałbyś zakup lamp diodowych innego producenta i może ciut droższych ;)

skoro ten sam model zawiódł któryś raz z rzędu :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że same diody skoro wspomniałeś że najpierw zgasła część...

tam w sumie nie ma skomplikowanego układu... zazwyczaj zwykłe rezystory z 12V na bodajże 3V... oraz przekaźnik załączający i rozłączający światła :)

 

Zdjęcie środka by coś pomogło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Tych świateł nie widać, wywaliłem je z VB po tygodniu bo migali mi, że świateł nie włączyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania