Skocz do zawartości

Toledo 1L 1.8


Gość Stranger945

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stranger945

Witam

Mam problem z moim seatem.

Chodzi o spalanie gazu, tolek pochałania 14l gazu, czy to nie za dużo na ten silnik?

Dodam, ze jak jest zimny i odpalam z benzynki to muszę dodać gazu bo inaczej nie zapali, dodam zapali poszarpie 2-3 sekundy i ładnie równo chodzi.

Na gazie odpala czasami od razu a czasami muszę dodać gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei w takim razie :)

 

Nie odpala się zimnego auta na gazie... bo może dojść do zamarznięcia parownika - pomijam możliwość jego uszkodzenia - co też będzie powodowało spalanie "nadmiernych" ilości gazu bądź nie poprawną pracę. Wyjątkiem może być odpalanie auta które jest już rozgrzane... tak czy inaczej lepiej trzymać się zasady że nie odpala się auta na gazie...

 

Druga sprawa propo szarpania i trudności z odpalaniem...

Zacznijmy od podstaw ;)

 

1 - Kiedy ostatni raz były wymieniane świece, kable zapłonowe ?

2 - Kiedy ostatni raz był wymieniany filtr w parowniku i była przeprowadzona regulacja instalacji gazowej? ...

 

Zgaduję że masz instalację II generacji - przy takiej instalacji zaleca się sprawdzenie regulacji przynajmniej raz w roku - aby uniknąć..... podwyższonego spalania np. ;) ... to samo dotyczy układu zapłonowego - przy instalacji gazowej zużywa się dużo szybciej dlatego dla świętego spokoju aby niemieć problemów należy wymieniać świece zapłonowe co ok 10tyś. km - 15tyś. km to już maks ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger945

Zapomniałem dodać, że z tym odpalaniem na gazie to jak jest ciepły.

Świece były wymieniane w latem.

Co do regulacji nie mam pojęcia dopiero kupiłem to auto.

Gaz BRC chyba II generacji nie znam się, mogę ręcznie na gaz przełączyć, lub ustawić automat i będzie przy obrotach przełączał.

No jeżeli tak to umawiam się na wymianę filtra gazu czyszczenie parownika i regulację.

Ile takie coś może kosztować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę ręcznie na gaz przełączyć, lub ustawić automat i będzie przy obrotach przełączał.

To akurat jest normalne w prawie wszystkich instalacjach :) wyjątkiem była I generacja :)

 

 

Za regulację w przypadku II generacji było bodajże ok 60zł ... z wliczonym filtrem i jego wymianą :)

 

Piszesz że dopiero kupiłeś auto... ale świece były wymieniane za Twojej kadencji - czy wierzysz sprzedającemu na słowo? ... - jeśli nie były robione za Twojej kadencji to bym przynajmniej tam zajrzał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger945

No więc tak

Świece sprawdziłem wyglądają dobrze.

Auto podłączone pod sondę, na której nie wykazało by miało źle dobraną mieszankę, jedyne co to filtr wymieniony od gazu bo niestety ale wyglądał tragicznie.

No zobaczymy po tej wymianie filtra czy coś się zmieni, jak nie to będę pisał.

 

EDIT:

Dziś zauważyłem coś dziwnego.

Auto trochę się grzeje nim wskazówka wejdzie na 90 stopni. Minęło 20 minut gdy auto osiągnęło temperaturę 90 stopni.

Po włączeniu nawiewu wskazówka opada do dołu i zatrzymuje się w dolnej części białego pola.

Nawiew grzeje super, nie leci zimne powietrze tylko cieplutkie.

Wszystko sprawdzane na jałowym

Czy termostat się nie zamyka i cały czas pozostaje otwarty?

Jeżeli tak jaki będzie najlepszy?

Bo słyszałem, ze gdy termostat nie działa poprawnie to rośnie spalanie, bo komputer inaczej dobiera mieszankę, ale znów na sondzie wszytko jest ok.

Dzięki za pomoc

 

[ Dodano: 2014-02-08, 22:05 ]

ref.

 

[ Dodano: 2014-02-10, 14:39 ]

REF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania