Skocz do zawartości

[elektryka] Wyjmowanie płytki z układem scalonym z kluczyka


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem zdjęć z wyjmowania płytki z kluczyka, dlatego pozwoliłem sobie je zamieścić - z naprawy (czyszczenia) kluczyka z W203 - C180T (model kombi - kluczyk 2 przyciskowy) - może komuś się przyda.

 

 

 

Samo wyjęcie płytki nie jest takie łatwe i rękami chyba niewykonalne - przynajmniej ja tak uważam. Przestrzegam przed łapaniem płytki - w miejscu dziurki w białym plastiku - narzędziami typu szczypce lub pęseta. Niestety w tym miejscu są ścieżki i można je uszkodzić.

01a.JPG

 

 

Najlepiej całość wyciągnąć przykładowo szydełkiem lub narzędziem skonstruowanym przez siebie (np. wygięty na 2mm o 90 st. śrubokręcik).

02a.JPG

 

 

Przy pomocy takiego narzędzia - ciągnąc za biały plastikowy plastik w miejscu dziurki - płytka wychodzi już w miarę sprawnie. Przestrzegam aby z całością obchodzić się z bardzo delikatnie i nic nie robić na siłę. Szczególnie uważać aby nie uszkodzić lub zarysować płytki.

03a.JPG

 

 

Wyjęta całość wygląda tak.

04a.JPG

 

 

Mam nadzieję że instrukcja pomoże i równie sprawnie uda się Wam zdemontować płytkę.

 

 

 

Autor: zamer

 

Źródło: http://www.w203.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania