Skocz do zawartości

Problem po wymianie silnika vw passat 1.9 tdi 130km


Gość lomin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpalaniem auta po wymianie silnika 1.9 tdi 130km. Silnik został wymieniony na taki sam. Motor kupiłem bez osprzętu. Osprzęt był przełożony ze starego silnika. Problem jest tego typu: po wymianie silnika i podłączeniu go auto nie chciało odpalić, dopiero po jakichś kilkunastu próbach zaskoczył. Chodził przez jakieś 30 minut do czasu złapania odpowiedniej temperatury. Wyjechałem autem z garażu i po przejechaniu może 500 metrów zgasł i nie chciał odpalić. Zaskoczył ponownie dopiero po kilkunastu próbach odpalenia. Dodam jeszcze że wskazówka od poziomu paliwa delikatnie wariuje i często zapala się kontrolka od rezerwy. Dzisiaj rano auto normalnie odpaliło, jeździłem nim przez jakieś 15 min, zgasiłem i po około 10 minutach odpaliłem bez problemu. Następnie jeździłem przez około 20 min i zgasiłem. Auto stało około 20 min i już nie chciało odpalić. Co może być przyczyną mojego problemu? Proszę o pomoc.

Przed chwilą odpaliłem auto, za pierwszym razem zaskoczył. Stał około 3 godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób mogę go odpowietrzyć?

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

 

https://www.google.pl/search?q=odpowietrzanie+vw+1%2C9+tdi&oq=odpowietrzanie+vw+1%2C9+tdi&aqs=chrome..69i57.10515j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

 

Trudne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to trudne. Dziękuje za odpowiedź. Aczkolwiek sprawdziłem to i układ paliwowy nie jest zapowietrzony. Zauważyłem że na zimnym silniku nie ma problemu z odpaleniem. Po przejechaniu kilku , kilkunastu kilometrów do złapania temp ok. 90 stopni i zgaszeniu auta oraz szybkim ponownym odpaleniu też nie ma problemu. A po odczekaniu ok. 5 min auto już nie chce odpalić. Proszę o podpowiedź w czym może tkwić problem.

 

[ Dodano: 2014-01-25, 15:12 ]

Kolego ArKos rozwiązałem problem dotyczący Mojego auta. Wyszło wszystko po podłączeniu pod komputer. A jeszcze wracając do twojej podpowiedzi to nie uważasz że gdyby był zapowietrzony układ paliwowy to auto by przerywało podczas jazdy oraz przygasał by po odpaleniu. Taka tam Moja myśl. Oczywiście nie jestem w tym do końca obeznany ponieważ nie zajmuje się samochodami na co dzień i Moja myśl może być błędna. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania