Skocz do zawartości

silnik opel zafira


Gość zbigniew007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbigniew007

juz kiedyś pisałem o tym problemie opel zafira 1.8 16v benzyna gaz na gazie chodzi ok spala 11-12 litrów gazu przełacza sie na gaz przy 26 stopniach temperatury cieczy . problem jest z jazdą na benzynie jak jest zimny to ma takie przerwy w ciągu a jak złapie temperature 80 stopni to na 1-szym 2-gim i 3-cim ciągnie super a na czwartym i piątym jest to samo co na zimnym silniku . kolega ArKos napisał mi o samoadaptacij sterownika i mam pytanie do kolegi ArKos czy nic sie nie stanie jak odłącze aku na noc? i pytanie do innych kolegów może mają jakieś inne diagnozy

 

[ Dodano: 2013-12-13, 19:57 ]

dodam że jak kupowałem tą zośke to sprzedający mówił że zmieniał sonde lambda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odepniesz aku na noc - nic się nie stanie ;) ...

Odpalasz potem auto rano i zostawiasz do momentu aż zacznie się włączać wiatrak - SAM - nie gazujesz silnikiem ani nie zwiększasz obrotów - ma chodzić na jałowym i na benzynie. ;)

 

Sonda lambda - pytanie jaka jest wsadzona? - Orgi używka/ Orgi nowa/ Zamiennik/ uniwersalna? ... Jeśli sonda zamiast dawać poprawne wskazania, pokazuje głupoty to oczywiście Twoje problemy mogą wynikać z jej nieprawidłowej pracy ;)

 

Sonda lambda ma za zadanie badać skład spalin i na ich podstawie dopierać dawkę paliwa ;) ...

Jeśli daje głupoty - ECU głupieje próbując skorygować mieszankę a tym samym auto nie jedzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

dzięki za info z tą sondą to nie mam pojecia czy jest nowa czy używka czy zamiennik mam numer do tego gościa co auto od niego kupiłem jutro zadzwonie i sie dowiem jak mi powie jaka ona jest i w ponidziałek zrobie tą samoadaptacje sterownika zobacze czy to cos pomoże

 

[ Dodano: 2013-12-14, 13:03 ]

dzis wczesnie rano zdiołem kleme bo wczoraj zapomniałem po 4 godzinach podpiołem i odpaliłem auto na benzynie nagrzało sie aż włączył sie wentylator teraz chodzi ok na benzynie zrobiłem 45 kilometrów i jest ok. zobacze jak bedzie rano czy nie bedzie przerywał . jeszcze mam takie pytanie zmieniałem w tym aucie akumulator jakieś 3 miesiące temu czy po wymianie mogło rozregulowac ten mapsensor bo ja jeżdziłem na gazie po zmianie aku . czy jak przełącze jutro na gaz to czy ten mapsensor sie nie rozreguluje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania