Skocz do zawartości

Accent 95 1,3 12v c


Gość Bojo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent jak w temacie powiedzmy 10 tys km temu wymienione kompletne sprzęgło - docisk i łożysko bo się poprzednie skończyło. Kupiony był z informacja ze w skrzyni huczy łożysko ale zrobiłem nim sporo kilometrów.Dziś wjechałem do garażu i był koniec coś skrzypi jakby nie zazębiło i nie przenosi napędu. Dodam tylko ze po wymianie sprzęgła wyskakiwała 4. Pytanie co padło bądź mogło paść. dziwne jest to ze po odpaleniu i przygazowaniu pokazuje wzrost predkości ?? Co sie mogło zepsuć ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygazowaniu pokazuje wzrost predkości

 

A nie poszedł czasem któryś przegub ? ... :niepewny:

Jak się zerwie wtedy półoś będzie się kręcić, prędkość będzie rosła a auto będzie stało ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co wtedy "skrzypi" w skrzyni ??

No jeśli zerwie się przegub lub mechanizm różnicowy w skrzyni się rozleci i niema przeniesienia napędu to wtedy wsio bebechy kręcą się bez obciążenia ;) ... stąd mogą być te dziwne dźwięki np. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wcześniej skończyłem i stwierdziłem ze podniosę chorego i co się moim oczom ukazało w świetle latarki rozleciał się przegub wymieniony 4 miesiące temu wiem dlaczego i nie będę tego komentować. Jak narazie żyje myślą ze po jego wymianie pojedzie a tobie dziękuje za jednak dobra diagnozę. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozleciał się przegub wymieniony 4 miesiące temu wiem dlaczego i nie będę tego komentować.

Topran czy Kamoka ? ;)

 

tobie dziękuje za jednak dobra diagnozę.

Nie ma za co ;) jeśli to nie problem, kliknij -> "Pomógł" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie nie chodzi o sam przegub i o jego wytwórce przed jego wymianą na starym przegubie uszkodzona była guma tylko tyle ze nie szło oddzielić starego przegubu od oski--ktoś przede mną prawdo podobnie źle " nabił " ośkę do niego i musiałem go rozcinać szlifierką bo po co mi otwarty przegub ? Niestety ośka nie chciała samoistnie wejść w przegub kumpel co mi doradzał mówił " skoro jest ""nabity"" to nie wyjdzie" i się mylił dlatego wole już kupić używana ośkę i mieć spokojne sumienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania