Skocz do zawartości

Samoregulatory bębna Yaris I


Gość JohnDeere6530

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JohnDeere6530

Witam, mam pytanie dotyczące samoregulatora bębna hamulcowego w Yaris'ie ;)

Mianowicie jakie mogą byc objawy jego awarii ?

Jakiś czas temu rozbierałem prawy hamulec aby wymienić szczęki, zdjąłem samoregulator i go wyczyściłem.

Rozumiem że on ma się normalnie kręcić jak śrubka (chodzi mi o ten gwint) ? ? ?

Zastanawia mnie co nim kręci? i od czego jest ta blaszka przy tym małym trybku

 

Jednak jak założyłem szczęki i poskładałem wszystko, założyłem bęben. Naciskając hamulec powinien chyba wyregulować odległość szczęk od bębna jednak koło nie hamowało. Więc ustawiłem go ręcznie włożyłem bęben tak że wszedł dość ciężko.

Po jakimś czasie czyli teraz po lekkim naciśnięciu hamulca coś strzela w tym hamulcu, a jeszcze bardziej jak w aucie jedzie więcej osób. Już naprawde nie mam pojęcia co może być, do głowy przychodzi mi tylko samoregulator i ta blaszka.

Jakie byłyby objawy uszkodzenia samoregulatora ? ? ?

Przy demontażu, sprawdzałem i ten gwint kręci się normalnie bez jakiegokolwiek oporu :)

Co może być przyczyna ? ? ? Jak można najpewniej sprawdzić jego prawidłowe działanie? Cylinderki na całej osi są nowe, z lewej strony również wymieniałem szczęki ale tam samoregulator sam ustawił poprzez naciskanie hamulca (oczywiście na włączonym silniku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania