Skocz do zawartości

Katalizator i dwie sondy


Gość zbigniews58

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę w sprawie katalizatora w stilo 1.6 103 km. Diagnozowałem auto elm 327 i wyszło że oprócz przestawianego rozrządu mam do wymiany katalizator . Stąd moje pytanie czy po rozcięciu i wydłubaniu kata będzie wywalać mi błąd w ecu ? Mam zamiar również cofnąć drugą sondę ze strumienia spalin przy pomocy tulejki . Nie przyniesie to zmian w pracy silnika ? Dodam że w katalizatorze zaczęło mi coś brzęczeć i boję się że silnik zassie ceramikę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ceramiki nie zassie, ale ceramika może polecieć do środkowego i go zatkać.

Tulejka dystansowa pomaga w większości przypadków i błąd się nie pojawia. Działa w golfach i corolli E11, ale w Hondzie już nie dała rady - sprawdzone :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sonda będzie cofnięta to dlaczego wywali mi błąd jak nie będzie badać większej ilości spalin tylko praktycznie to co będzie mogło w jakiś sposób się do niej dostać ? Chodzi o to że ilość spalin w pierwszej sondzie będzie większa a w drugiej mniejsza ?? czy ecu może te parametry porównać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś robił taki "mykens" w swoim aucie ? Podobno w punto 1.2 działa a może w jakimś fiacie 1.6 ??? Nie stać mnie na nowego kata więc może mnie ktoś jakoś nakieruje ?

 

[ Dodano: 2013-10-22, 20:06 ]

Podobno można sondę wspawać pod odpowiednim kątem tylko od czego się bazować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sonda będzie cofnięta to dlaczego wywali mi błąd jak nie będzie badać większej ilości spalin

Będzie badać tyle samo tlenu w spalinach tylko z opóźnieniem, już lepiej powiesić ją za tłumikiem niech wącha tlen wtedy nie będzie taki sam skład jak na tej przed katem.

Podnieś sondę i nie wybebeszaj kata, wtedy sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Toyota Corolla "błąd katalizatora", wymieniłem dziś świece bo przerwy były 1,5mm i wypalone elektrody... auto ożyło a klient kupił drugi katalizator i może schować na pamiątkę lub sprzedać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania