Skocz do zawartości

Miękki hamulec Tico


Gość RobertM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio wymieniałam tarcze ,klocki oraz gumki uszczelniające w zaciskach i w trakcie odpowietrzania pedał wpadł w podłogę i tak już został.Hamulec delikatnie łapał w podłodze.

Zaciski zdejmowałem w celu wyczyszczenia w tym czasie przewód elastyczny był ściśnięty aby płyn nie uciekał.

Pierwsza diagnoza padła na pompę hamulcowa której wymieniłam bebechy .

Kolejne odpowietrzanie i efekt trochę lepszy ,hamulec łapie 5 cm przed podłogą ale po odpaleniu silnika wpada w podłogę .

W trakcie jazdy próbnej przy przy prędkości 40 km/h koła sie blokują ale pedał jest nisko .

Powyżej tej prędkości nie jest w stanie na raz zatrzymać samochodu i trzeba nacisnąć 3 razy hamulec.

Pompa hamulcowa była odpowietrzana na zapalanym silniku a przewód podcienienia prowadzący do serwa zasysa powietrze.

Nie wiem juz co jest nie tak bo płynu nie ubywa ze zbiornika w trakcie jazdy ani po całodniowym staniu.

Czekam na propozycje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pachnie to zapowietrzonym układem hamulcowym. Jak tak na postoju wciśniesz pedał hamulca i jest on te 5 cm przed podłoga to po potrzymaniu go tak nie wpada głębiej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zapowietrzone heble ;) odpowietrz jeszcze raz... pamiętaj od najdalszego koła od pompy do najbliższego... pamiętaj jak w Tico idą rurki... najdalej jest tylne lewe koło (to za kierowca)

Jak wyglądają przewody elastyczne, po wciśnięciu pedału nie puchną ??? Może jak scisłes je zostały uszkodzone, i teraz będzie nędzny hamulec bo przewód puchnie ;)

 

Sprawdź te przewody elastyczne... koszt nowych to 12,50 :) :) oczywiście komplet na przód :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpompujesz hamulec będzie wysoki i nie wpada gdy go ciśniesz to raczej nie pompa. Zobacz czy tłoczek w zacisku nie chowa się za bardzo do środka. Jak będzie za bardzo się cofał to hamulec na pewno będzie przy podłodze albo i za 2 razem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania