Skocz do zawartości

[nadwozie]Wymiana siłowników klapy bagażnika kombi Mercedes


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za wymianę. Powolutku robiłem sobie 3h. Spokojnie można zrobić w 2 lub mniej, m.in. mam nadzieję dzięki moim wskazówkom.

 

1. Zdejmujemy prawy boczek bagażnika, a następnie tapicerkę pod sufitem.

1_6.JPG

- widać 6 białych spinek - w tych miejscach pociągamy z wyczuciem w dół (najlepiej zacząć od strony lampki), i pociągamy całość do siebie (do środka bagażnika).

 

2. Zamykamy klapę i zdejmujemy zapinki z siłowników

2_5.JPG

3_5.JPG

- i podważamy siłowniki z zaczepów, najpierw stronę bliżej kabiny, następnie odchylamy gumę osłaniającą siłownik, zdejmujemy zapinkę i podważamy.

 

3. Zakładamy nowy siłownik, najpierw część od strony klapy. Przy wciskaniu drugiej strony trzeba poprosić kogoś by uniósł klapę na maxa do góry, dopiero wtedy końcówka siłownika znajdzie się na wysokości bolca.

 

4. Składamy wszystko do kupy.

 

No i tyle. Klapa wreszcie zamyka się łagodnie, nie ma huku. Od połowy sama idzie do góry. Niestety dość ciężko się zamyka do połowy, ale to się pewnie wyrobi.

 

Siłowniki firmy Topran. U kolegi miałem po 60zł/szt. Nie pytałem ile normalnie kosztują. W ASO 180zł/szt.

 

 

 

Autor: wasiliew

Źródło: http://www.w210.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania