Skocz do zawartości

[ogólne] Czyszczenie rolki wysuwającej płytę Mercedes Comand


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurzało mnie to że płyta nie chce wyjść z nawigacji i muszę ją prawie zawsze wyciągać szczypcami. Gdzieś znalazłem przepis jak tą rolkę wyczyścić ale trzeba było wszystko rozbebeszać. Wymyśliłem więc coś takiego: nakleiłem na płytę cienką szmatkę spryskałem płynem do szyb i parę razy wsadziłem i trochę przytrzymywałem żeby się rolka po niej ślizgała.I efekt jest super płyty teraz wciąga i wyrzuca bez problemu, aż czuć że pcha nic się nie ślizga ! Nawet kopie bezpieczeństwa :-> teraz czyta bez problemu bo przedtem nie zawsze załapywały od razu. (może i laserek się przeczyścił) Na zdjęciu zobaczcie ile brudu zeszło z tej rolki. Acha wkładać szmatką w stronę lasera, a na odwrót nie wpuszczać do końca tylko tyle żeby ją jeszcze wyciągnąć palcami. (bo może już tam zostać)

W aucie żony Ford Fiesta 1.4 TDCI w orginalnym CD też wyczyściłem i działa jak nowe teraz, a czasami nie wysuwała się płyta do końca. Więc myślę że to dobry patent na wszystkie napędy CD/DVD jeśli mają problemy z wciąganiem lub wysuwaniem płyt.

1_5.JPG

 

 

Autor: Aruturo

Źródło: http://www.w210.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania