Skocz do zawartości

problem z LPG w Astrze 1.4 rok 99


Gość rtk

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem z LPG tankujac do pełna wlewam za 24zł. bo wybija zawór przejeżdzam na tym około 250km. a zbiornik mam w kole o pojemnosci 40 litrow co to jest za przyczyna moze to byc problrm z zaworem ze nie pozwala dobic do pełna LPG??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Nigdy nie wejdzie do pełna - czyli te 40litrów. Wg mojej wiedzy do butli wchodzi max 80% całkowitej pojemnosci czyli moze wejsc max 32l w twoim przypadku.

 

Od siebie dodam ze równiez mam butle 40l ale nie w kole tylko zwykla i na max wchodzi 26l - nic z tym nie robie, jedni pisza ze to kwestia regulacji zaworu, gazownik mowil ze jak sie ruszy to wielozawor moze byc do wymiany - olałem i tak jezdze.

 

tankujac do pełna wlewam za 24zł. bo wybija zawór przejeżdzam na tym około 250km

 

Cos sie chyba pomylilo, za 24zl wejdzie jakies 10l i niemozliwe zebys na tym zrobil 250km. Ja na 26l robie niecale 400km, ale to trasy + dluga skrzynia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 24L robisz 250km to wychodzi średnio 9,6L/100km ... także z tej strony wydaje się być wsio baja...

 

Ewentualnie ile ta butla ma lat oraz na jakich stacjach tankujesz? ... Pytam bo już parę razy miałem przyjemność spuszczania wody z butli ;/

 

Z drugiej strony regulacja zaworu też ma znaczenie :) ... regulacja bodajże pływaka wpływa na moment zamknięcia zaworka w butli. Tak czy inaczej 80% maksymalnej pojemności to raczej maks dla bezpieczeństwa ;) ... Ja miałem butlę 42L i wchodziło ok 35L gazu :) ...

 

Także prawdopodobnie czeka Cię regulacja tego zaworka u gazownika (z tego co pamiętam maks 50zł to kosztuje) - oczywiście najpierw wyjeździj butlę do zera :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania