Skocz do zawartości

szarpie na benzynie na lpg ok


Gość Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał94

Witam. W mojej almerze n15 1.4 87 km strasznie szarpie się silnik na benzynie. Na lpg nie.ma takiego problemu. Samochód muli od 1,5 do 3 tys obrotów i w tym przedziale też się szarpie. Dodatkowo czuję szarpanie przy odejmowaniu gazu. Jak zakrecam butle z gazem to problem .nie znika. Ostatnio czyściłem przepustnice i reduktor(wymiana membran i uszczelek). Wymieniłem też kable zaplonowe i może trochę to złagodniało. Nie wiem co teraz?

Muszę dopisac że pierwsze odpalenie spoko, zrobiłem z 400 metrów i wrociło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Cię rozumiem to na benzynie szarpie, a na gazie jest wsio ok.

 

A pompa paliwa działa jak należy i daje odpowiednie ciśnienie ? ... często tak jest że przy częstej jeździe na LPG... zwłaszcza gdy mało beny w baku, wtedy pompa może się trochę przytrzeć... tak samo wtryskiwacze od benzyny... po długotrwałym użytkowaniu LPG też mogą się zapaćkać lub w jakiś inny sposób uszkodzić... także mogą wymagać czyszczenia bądź wymiany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał94

A lepiej z tym do mechanika jechać czy samemu się bawić?

 

[ Dodano: 2013-06-11, 22:26 ]

Wykonałem ponowny test z wodą i dalej widzę iskry tam gdzie łącze kabel z kopułka, do wymiany coś czy do elektryka?

 

[ Dodano: 2013-06-20, 23:15 ]

Kable, kopułka i palec wymienione, a problem dalej. Przeczytałem żeby sprawdzić ciśnienie pompki. Wiem że pod kanapą to mam itd. i że mam wyjąć jakiś kabel jeden i sprawdzić jak leci benzyna. Podpowiecie mi coś dokładniej odnośnie tej czynności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania