Skocz do zawartości

Astra f Sedan - bijący bęben przy hamowaniu


Gość jogus48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z bębnem, prawdopodobnie prawym, bo przy lewym nic nie robiłem oprócz ściągnięcia go. opisze swój problem od początku.

 

Otóż nie pasował mi ręczny - był słaby, a poza tym słabiej brało prawe koło.

 

dlatego postanowiłem ściągnąć bęben prawy i zobaczyć co tam piszczy. trochę się umordowałem zanim go zdjąłem. myślałem, że znajdę coś na ten temat w sieci (może słabo szukałem). później jednak bez pomysłu, postanowiłem go założyć z powrotem. ale źle ustawiła mi się piasta, więc znowu go zdjąłem. i teraz następuje problem.

 

za chiny ludowe nie mogłem go założyć na szczęki. co nałożyłem go na szczęki, to spadał. przyszedł ojciec i zaczął mi pomagać. w złości zaczął mocno uderzać młotkiem w bęben. trochę ukruszyła się jedna szczęka, ale to raczej nie to. aż w koncu przypomnieliśmy sobie o rozpieraku. skręciliśmy go, aby założyć bęben.

 

nie wiem po co, ale zdjęliśmy te sprężynki od samoregulatora. poskładaliśmy je, ale źle. Skąd to wiem? otóż auto było potrzebne. hamulec łapał raz wyżej, raz niżej. także bęben znowu do rozbiórki. pękł jeden pręt - dorobiliśmy go z twardego drutu.

 

gdy nadszedł czas na poskładanie, chyba za mocno zakręciłem rozpierak, bo jeździe testowej już po pierwszym naciśnięciu hamulca zaczął wydawać dziwne odgłosy - bicie, tarcie (cykliczne). w momencie rozbiórki bęben był bardzo nagrzany. a przy próbie hamowania ręcznym blokował się!

 

po rozkręceniu go było już OK. Ale przy hamowaniu nadal wydaje odgłosy. Oto plik audio przedtawiający je (odgłosy słychać w 15, 28 i 43 sekundzie)

 

http://w39.wrzuta.pl/audio/9uKMt95tF82/astra_beben

 

A oto fotki bębna:

 

IMG-3425.jpg

IMG-3426.jpg

IMG-3427.jpg

IMG-3428.jpg

IMG-3429.jpg

IMG-3430.jpg

IMG-3431.jpg

 

I powiedzcie co może wywoływać te odgłosy? Czy to może być skrzywiony, jajowaty bęben? odgłos słychać tylko przy hamowaniu. Piasta raczej jest prosta, bo koło nie bije. Obecnie skręciłem dosyć znacznie te rozpieraki, to teraz aż tak bardzo nie słychać tego bicia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż nowe bebny, szczeki i zestawy montazowe szczęk i nie bedzie objawów...

 

Swoja droga nie wiem czy to ogarniesz jak brakuje Ci podstawowej wiedzy jak np podstawić szczeki i ile je mozna podstawiać, a hamulce to chyba najważniejsza rzecz w samochodzie wiedz dobrze żeby działały poprawnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania