Skocz do zawartości

Następny problem :/


Gość maruda1994

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maruda1994

Mam znowu problem ze swoim golfem II, 1.3 44 Kw, jest na wtrysku, i od jakiegos czasu pal iduzo benzyny, ostatnio na 18 litrach przejechałem 171 km. :( Czy może byc przyczyna takiego spalania duzego ze jezdziłem troche (tak z 50 km) bez działajacego jednego cylindra ? czy moze byc inna przyczyna. Z góry dzieki za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pracował jeden cylinder to tak może to być przyczyną takiego spalania, i tak dodam na marginesie że nie powinno się świadomie tak jeździć, można wygiąć głowicę w ten sposób bynajmniej tak mnie uczono. Watro tez w twoim przypadku sprawdzić układ zapłonowy świece, kable WN, kopułkę, palec rozdzielacza, filtry - standardowa procedura, ze tak powiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, jak wyżej do sprawdzenia układ zapłonowy... aczkolwiek sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Gdy silnik nie pali na jexen cylinder to myślisz że nie leci do niego benzyna? Silnik normalnie na ten cylinder dostaje paliwo ale go nie przepala także efekt podobny jakbyś sam wylał bene na glebe. Z racji że pracuje na 3 garach i jest słabszy i nie radzi sobie z budą, zeżre wiecej wachy bo skądś musi wziąć siłę żeby się poruszyć. :) inaczej mówiąc silnik nie ma mocy a Ty musisz mocniej go deptać żeby rozbujać się do jakiejś prędkosci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maruda1994

wiem ze niedziałający cylinder również pobiera bajurke, dzieki za podpowiedzi panowie, kable WN palec kopulka i reszta sa nowe wiec dzieki za podpowiedzi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziałający cylinder jest przyczyną awarii układu zapłonowego, lub zasilającego ( wtrysk)

Gdy te 2 układy są jednak sprawne to powodem wysokiego spalania jest uszkodzenie sondy lambda, czujnika temperatury cieczy lub przepływomierza albo czujnika ciśnienia powietrza (map)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania