Skocz do zawartości

Zapieczone śruby wydechu


Gość Michał94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał94

Witam. Ostatnio wymieniałem uszczelkę miski i musiałem odkręcić kawałek rury. Odkręciłem w pierwszym miejscu łączenia za kolektorem. "Jabłko z rurą". Problem w tym że dolna śruba byla tak zjechana że tylko odkręciłem nakrętkę i zdjąłem rurę, a w drugą stronę już nie nakręcę bo korozja, jest to szpilka i nie wiem jak to wykręcić. Próbowałem francuza, hydraulicznego, żabek, nabijania, wiercenia, itd. i nic...

Jakieś jeszcze macie sposoby, słyszałem coś o płynie do sprawdzania szczelności klimatyzacji.

W jakiś warsztacie mieliby coś co to odkręci?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

wrzuć fote jakie tam jest dojście, jak to wygląda :)

 

Tzn jak dobrze rozumiem chodzi o odkręcenie szpilki, która jest wkręcona w kolektor i wkręcenie drugiej nowej tak aby skręcić kolektor i pozostała cześć wydechu tak ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

ja bym kombinował tak:

 

uciąć przy samym kołnierzu, rozwiercić dać śrubę na wylot i skręcić inaczej chyba nie da rady.... , ewentualnie rozwiercić, nagwintować i wkręcić nowa szpilkę....:)

 

[ Dodano: 2013-06-05, 11:36 ]

a jak to wygląda od góry ??? Tzn od góry kolektora widać jakiś ślad po szpilce ??? czy tam jest "jednolite" ??? Jeśli jest jakiś ślad, zlej to jakimś WD40... poczekaj z 2-3 godz, potem znowu zlej i nie żałuj, o kombinuj wtedy, może puści.... albo kątówkę w łapę i ciąć, i rozwiercać... tylko nie wiem czy podejdziesz tam ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał94

Próbowałem już to wiercić. Z góry widać szpilkę, ale dużo rzeczy już tam lałem. Ropom też próbowałem. No nic będę próbować dzięki za porady.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał94, naspawaj nakrętke na to, palnik w ruch, jak się urwie, to zetnij wyrzynarką czy tam gumówką (lepiej gumówką jak jest podejście) i nawierć nowy otwór, do tego śruba na przestrzał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania