Skocz do zawartości

Problem z check engine


Gość harnas.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harnas.

Witam. Po raz drugi mam problem z oplem calibra (2.0 8v c20ne). Problem polega na tym, że samochód odpala normalnie. Pracuję na gazie jaki na benzynie niestety podczas jazdy wystarczy, że przejadę przez przejazd kolejowy, wjadę w dziurę lub po prostu zerwę gwałtownie samochodem i zaczyna szybko mrugać kontrolka od check engine i słychać przekaźnik. Auto gaśnie po przekręceniu zapłonu check się nie świeci. Zmieniałem przekaźnik od pompy i zapłonu (sprawdziłem kable koło gniazda na przekaźnik) niestety nic to nie dało. Jak samochód chwile postoi można go odpalić, ale problem pojawi się jak nim "potrząsa". Poczyściłem również masy. W samochodzie nie ma immobilizera.

 

Z góry dziękuje za każda odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Wyglada na klopot z zasilaniem komputera po stacyjce. Jesli tylko silnik swiruje to zobacz w jakim stanie jest przewod nad skrzynia biegów - kolor czarny pojedyncza wtyczka. Jesli to jest ok to dalej trzeba isc w strone komputera, ktorys zasilajacy mogl sie przelamac, ktoras wtyczka mogla zasniedziec itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas.

Witam problem rozwiązany. Trochę to dziwne aczkolwiek winny był kabel od masy który wychodził od akumulatora do ramy. Nie wiem czemu, ale odkręcałem masy czyściłem zarówno ramę w którym była przykręcona masa jak i końcówki kabli. kabel był cały w oryginalnej izolacji nie wyglądał na "podejrzanego" zkapowałem się dopiero wtedy jak padł mi akumulator (który jest nowy) wymieniłem kabel masowy na nowy i śmiga. (stary przewód po rozcięciu izolacji miał białe uzwojenie nie mam pojęcia dlaczego)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania