Skocz do zawartości

Biały dym z wydechu


Gość mecher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prosze was o poradę.

Mianowicie posiadam Skode Fabię 2007r poj 1,2 benzyna o przebiegu 50.000km,ostatnio miałem malą przygode i skoda wpadla do rowu kładząc się na prawa strone.uszkodzenia niewielki ale ,po przyjezdzie do domu na lawecie postała jeszcze okolo 1m-ca i czekala na opinie rzeczoznawcy.po m-cu Skoda ODPALIła ale wydobywa się z rury biały smierdzący dym.

Dym pojawia się tak okolo 30 sekund od odpalenia i daje coraz wiecej

Dodam że raczej to nie uszczelka pod głowicą

Obstawiam ze moze jak leżala to gdzieś olej zassała,tylko co teraz ROBIĆ i od czego zacząć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż jaki jest stan ( ilości i jakości ) oleju silnikowego i płynu chłodzącego, możliwe też że masz wodę w wydechu i jest taki dymek, może wystarczy pojeździć trochę i wszystko wróci do normy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej :)

Sprawdź stan płynów na początek :)

 

Może to być nagromadzona woda w wydechu, niech pochodzi i wygrzeje wydech na początek ;-)

 

Ewentualnie w wyniku "wywrócenia" mogło przedostać się trochę oleju przez odmę do układu dolotowego, a silnik to zassał... ale wtedy by waliło na niebiesko... :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem , ale teraz gdzies musze wyjechac za miasto i go troche przegonic.Mam nadzieje że pomoże.

Dzieki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrali Papieża? :P

 

ale wtedy by waliło na niebiesko... :niepewny:

Różnie bywa. Jeżeli oleju jest ogromna ilość, to wali białym gęstym dymem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi że narazie stoi u blacharza i nie jeżdze nim.zaczekam aż prace zostaną zakonczone dopiero wtedy bede wiedział.

A masz może na mysli ze poszły pierścienie olejowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może na mysli ze poszły pierścienie olejowe?

Różnie może być, ja takie zjawisko zaobserwowałem w primerze 1.8 tej najnowszej. tłoki latały w cylindrach jak kij w wiadrze, doły na gładzi, pierścieni nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oleju jest ogromna ilość, to wali białym gęstym dymem

W sumie też prawda... ale czy puściły by "tak nagle" po zaliczeniu rowu? ... :niepewny:

 

Też tak myślałem , ale teraz gdzies musze wyjechac za miasto i go troche przegonic.
Własnie o to chodzi że narazie stoi u blacharza i nie jeżdze nim.

 

Trochę się zamotałem... to w końcu masz to auto i nim jeździsz czy stoi i nim nie jeździsz? ... :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania