Skocz do zawartości

Citroen C5 2002 2.0 16v PROBLEM Z ZAWIESZENIEM


Gość piokill89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam problem z moją c5.

Od pewnego czasu mam problemy z układem hydraulicznym. Oddałem auto do mechanika, który stwierdził, że trzeba wymienić płyn w układzie. Kazał mi kupić 3.5 litra LHM+ . Z tego co zauważyłem odkręcił on zbiornik płynu i przewody od pompy wspomagania. spuścił płyn ze zbiornika i pompy wspomagania. Założył z powrotem zbiornik i wlał płyn. Kilka razy podniósł i opuścił auto, pokręcił kierownicą. Po czym oddał mi auto po wymianie płynu w układzie. I to by było na tyle. Dodam, że od tamtego czasu dziwnie głośno pracowała pompa wspomagania i hydrauliki. To było jakieś trzy miesiące temu. Na dzień dzisiejszy jestem po wymianie pompy wspomagania (pracowała na sucho)... lecz bardziej mnie martwi to, że dziś dojeżdżając do pracy auto zaczęło skakać po drodze ( tłumaczę: opadł mi przód, zrobił się twardy a tył pozostał na swojej pozycji lecz jest bardzo miękki), przy każdym dołku podskakuje tył a przód reaguje jakby był na odbojach- po prostu strasznie twarde .

Auto w tym momencie reaguje następująco:

- przód twardy w pozycji STOP z dodatkiem SPOTR- opadnięty- nie reaguje na sterowanie ani na pompę- mimo że słychać jak pracuje,

- tył bardzo miękki, ale reaguje na sterowanie w pozycjach STOP, NORMAL -i nic więcej.

- po każdej ingerencji w położenie wysokości auta tj. wsiadanie, wysiadanie, pompa zaczyna pracować lecz nic się nie dzieje z wysokością auta ( nie podnosi go).

Najchętniej zrobił bym to sam. Problemy są jednak następujące: jestem za granicą, nigdzie w sklepach nie ma płynu LDS bo dowiedziałem się, że mam zły w układzie. Nie wiem w jaki sposób dokumentnie pozbyć się tego LHM+ z układu. Oraz w jaki sposób wprowadzić ciśnienie do zbiornika z płynem, dodam że w korku nie ma żadnej dziurki... to jest rocznik 2002 z plastikowym zbiornikiem. Kolejne pytanie, czy mam sprowadzać z Polski LDS lecz uziemi mi to samochód czy kupić LHM+ i nim zalać.

Bardzo proszę o pilną odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania