Skocz do zawartości

Pływanie po drodze


Gość slawek3710

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek3710

Witam wszystkich.Mam problem z moim Audi A4 avant.Jak jadę ok. 100km/h i delikatnie ruszę kierownicą to auto mi pływa po drodze.Tak jak bym miał mało powietrza w kołach,ale to jest ok.Robiłem całą belkę z tyłu,plus sprężyny,wahacze z przodu więc luzów brak,na koniec ustawiłem geometrie.Autko pływa nadal.Robiłem test amorków i powiedziano mi że są średnie ale to nie ma wpływu na zachowanie auta.W tym tygodniu chcę założyć letnie koła i sprawdzić co będzie,potem zdejmę kolumnę McPhersona z przodu.Co jeszcze sprawdzić? :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła, opony mogą mieć wpływ, ale ja bardziej kierowałbym się mimo wszystko na jakiś luz na którymś z drążków zawieszenia lub układu kierowniczego. Wyjęcie Macphersona też może coś powiedzieć, może być walnięta poduszka kolumny, wtedy prawdopodobnie byłby wyczuwalny luz. Możesz też mieć lekko "zusemkowaną" felgę. Możliwe, że masz źle wyważone koła, ale wtedy byłoby wyczuwalne bicie kierownicy najprawdopodobniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobekas85

Podstawą dobrze ustawionej geometrii jest brak luzu na zawieszeniu, wiec jak ktos to ustawiał to nie moze byc luzu. Jesli masz wrazenie ze auto pływa na drodze to wynika ze auto jest zbyt zbierzne wiec moze jeszcze raz to sprawdz. Opony tez maja wpływ na jazde np. rozmiar

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Witam ponownie.Byłem dzisiaj wymienić opony na letnie i problem znikł.Zimówki kupiłem trzy lata temu i były używki bieżnik jeszcze 2 mm,Nie powala ale na dwa sezony od biedy jeszcze bym miał bo za dwa lata chcę go sprzedać ale skoro coś im dolega to będę musiał je wymienić. Po to zakładamy zimówki żeby jeździć bezpiecznie.Dziękuje panowie za odzew i pozdrawiam. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek3710

Mam przynajmniej na co zbierać kasę.Cztery zimówki i jeszcze w przyszłym roku dwie letnie. :crazy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania