Skocz do zawartości

Samodzielny montaż haka - homologacja i tabliczka


Gość jogus48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku jesli temat stoi w złym miejscu to proszę go przenieść.

 

Nie mam haka, ale myślę nad montażem, leży on już ze dwa lata na strychu :)

Dziś byłem na przeglądzie. Przy okazji zapytałem się o montaż haka. Diagnosta pytał się mnie czy nowy czy używany. Odpowiedziałem używany. Powiedział mi, że od haka jest wymagana tabliczka i homologacja ISO 050 na główce haka.

 

no i tu trochę się zdziwiłem i zmartwiłem, bo tabliczkę mam (miejscami nieczytelna ale jest) ale tej homologacji nie mam. Podobno gdzieś jest wymóg że główka ma być zdejmowana. No i tu spełniam warunek, bo hak jest na kluczyk

 

hak jest oryginalny odpinany z zaślepką zderzaka na klucz. Oto tabliczka:

 

hak-tabliczka.jpg

 

jakie macie doświadczenia z przeglądem? wiem też ze kosztuje on 35zł. no ale raczej nie będę się użerał tylko pojadę do innej stacji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Zakładałem haki nie raz i do przeglądu wystarczy tabliczka ktorą przedstawiłeś na zdjeciu. Na tej podstawie wbijają ci pieczątke w dowód. Hak oczywiscie musi byc zamocowany w odpowiednich punktach najlepiej srubami dołaczonymi do haka.

 

Jak Ci cos wymyslał to jedz na inna stacje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli temat stoi w złym miejscu to proszę go przenieść.

Nie rozumiem... wiesz że w złym miejscu piszesz, ale pomimo tego to robisz.

Co montaż haka ma wspólnego z działem "Kredyty, ubezpieczenia, porady prawne" bo ja nie rozumiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo uznałem że to nie jest problem z nadwoziem tylko problem z przepisami. ale przeniosłeś więc ok ;)

 

mam nadzieję że diagnoście nie będzie przeszkadzać to że tabliczkę pokażę mu w dłoni bo po co przyczepiać żeby gniła (hak malowałem to ją odczepiłem) ;) jeśli będzie to przynituję na jego oczach hehe

 

co do tej dziwnej homologacji to nawet za dużo nie ma o niej w internecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że diagnoście nie będzie przeszkadzać to że tabliczkę pokażę mu w dłoni bo po co przyczepiać żeby gniła (hak malowałem to ją odczepiłem) ;) jeśli będzie to przynituję na jego oczach hehe

Przynituj zanim pojedziesz na stację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania