Skocz do zawartości

Opel Astra II 14 16v nie działa obrotomierz


Gość Yaqm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nie typowy problem przestał mi działać w oplu obrotomierz.

Stojąc na światłach zapalił się check i po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu check znikną i obrotomierz przestał działać jak ruszałem to delikatnie ze 2 razy się podniusł i "zdechł" całkowicie.

Wyjełem licznik i wsadziłem spowrotem i dalej nic.

Co może być przyczyną i jak to naprawić?

Błędów jako takich nie było tylko coś związane z egr

 

Pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czybędzie pasował licznik z wersji angielskiej? może się różni konfiguracją pinów ? bo mam możliwość podmianki wtedy zobaczymy czy to licznik czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam a więc obrotek nie działa niewiem dlaczego op com-em sprawdzałem, wszedłem w zakłądkę silnik i tam w blokach pomiarowych obroty pokazuje i trzyma w miere.

Ale w zakladce nadwozie i (costam)wsaźników i tam juz jest 0 obrotow jest opcja sprawdzenia obrotka i reaGUJE taze zegary ok

Ktoś ma pomysła?

 

[ Dodano: 2013-07-18, 12:02 ]

trochę odświeżę temacik bo obrotek dalej nie działa

Dziwne ze pod kompem reaguje, można go wrzucić na 350, 900, 1500, i chyba jeszcze jedno ale tylko przy teście obrotomierza także licznika nie ma co ruszać, nie mam pojęcia co jest.

Chyba nie jest mi dane mieć w samochodzie obrotek

Wcześniej miałem UNIAKA a tam nie ma więc wstawiłem licznik od sieny ale obroty pokazywał albo wcale albo zakres 900-2100 max jak by nie wkręcał silnika hehe albo oscylował sam z siebie (machadełko miałem), no i astra parę dni i padł obrotek ...

Liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu

 

[ Dodano: 2014-02-13, 12:20 ]

witam prosił bym o pomoc z tym obrotomierzem

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2014-07-30, 18:06 ]

Witam odświeże trochę temat bo nie zwalczyłem problemu obrotka, podmieniłem licznik i nic się nie poprawiło wkładając licznik drgnie wskazówka i tyle to pewnie jak dostanie napiecie to ustawia się no dobbra mniejsza o to. Pytanie mam takie czy jak jest za niskie napięcie ładowania dokładnie to 13,8V bez obciążenia to miał by to wpływ na działanie obrotka? cewka wymieniana była miesiąc temu bo poprzednia była jakaś felerna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania