Skocz do zawartości

Opel Corsa B - Demontaż gałki od świateł + OŚWIETLENIE


Gość numerouno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numerouno

Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na tym forum, proszę o wyrozumiałość.

 

Posiadam Opla Corse B z 1996 roku, postanowiłem więc wymienić całkowicie oświetlenie zegarów, oraz kokpitu na niebieskie, są to taśmy RGB, wszystko ładnie i fajnie świeci, z tym, że podłączyłem to pod radio i zapala mi się to po przekręceniu zapłonu, Demontaż zegarów oraz całego kokpitu, oraz wyświetlacza temperatury, daty i godziny nie był trudny.

 

Moje pytanie brzmi, jak podłączyć pod gałkę do zmiany świateł, chciałbym by świeciło mi to tylko w tedy kiedy mam włączone świata postojowe, czy mijania chyba, że nie trzeba demontować gałki od zmiany świateł, lecz nie mam pojęcia gdzie płyną kable od świateł.

 

Nie mam pojęcia jak zdemontować gałkę, nie mogę również znaleźć tego na internecie.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada nastepujaco :D galke zeby wyjac trzeba ja wyciagnac wlozyc grubszy drut od dolu w srodek i wcisnac zabek w niej i powinna wyjsc ;D wyjmij caly ten wlacznik zespolony trzeba go wysunac o ile pamietam :D i zobacz probówka miernikiem na ktorym kablu sie pojawia + jak wlaczysz postojowe wpinasz sie tymi swoimi listwami pod ten kabel i masz oswietlenie po swiatlach pozycyjnych ;-) jak sie myle to niech ktos poprawi :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numerouno

Gałkę udało mi się zdemontować dość szybko i bez problemów, wyciągnąłem również dałą kostkę "przełącznik" z kilkoma pinami które wchodzą w gniazdo. Tutaj znowu pojawia się problem ponieważ nie wiem z którego pinu bądź gniazda od pinu wyprowadzić napięcie.

 

548-3193-thickbox.jpg

 

Wygląda to mniej więcej w taki sposób, nie jest to autentyczne zdjęcie. Na przełączniku ku górze są oznaczenia, które kompletnie nic mi nie mówią, niestety nie jestem bystrym elektrykiem, raczej pseudo.

 

Jakieś sugestię ? Porady ?

 

Pozdrawiam, Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm teraz tak najlepiej uzyc miernika i ustawic go na przejscie kabla tkz. nie widze dokladnie wlacznika ale jak jest nozka opisana 31 to powinien byc - (masa) przyloz do niego jedna krancowke miernika i wlacz wlacznik w pozycji swiatla pozycyjne i dotykaj druga krancowka i na ktorej zapiszczy to na tym pinnie powinny byc swiatla pozycyjne jak bym to tak ogarnac poniewaz nie wiem ktora nozka do czego sluzy a przynajmniej nie mam opisu tego ;-) albo poszczukaj opis w necie wlacznika swiatel do opla swojego ;> a jak se tam nie poradzisz to wyjmij jeszcze raz ten srodkowy wyswietlacz i tam powinien byc plus ktory sie pojawia po wlaczeniu swiatel zeby przyciemnic oswietlenie w nocy ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numerouno

Jutro dodam zdjęcie autentyczne owego przełącznika, który ma opisany każdy pin cyferkami, więc pogłówkujemy, ja w między czasie poszukam jakichś schematów, które przedstawią mi wyjścia danych kolorów kabli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania