Skocz do zawartości

Siena 1.4 spala 18 litrów !! pomocy :(


Gość kukiz87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mega problem , siena 1.4 pali mi więcej od poprzedniej omegi 3.2 w automacie pali mi 18 litrów !!

 

benzyny boje się sprawdzać ale też strasznie szybko ucieka.

 

już próbuje kombinować z czym mogę tak poprostu nie da się jeździć.

 

Sonda lambda podczas jazdy faluje od ubogiej do bogatej , na wolnych obrotach niestety stoi w miejscu a ok 0.44 v cóż jeszcze hmm jeżdżę spokojnie.

 

Auto ma kopa i naprawdę fajnie jeździ się nim ale mega spala Sad

 

parownik lpg mam wymieniony na 2 letni z golfa , wcześniejszy właściciel nie miał problemu ze spalaniem.

 

Świece wymienione w grudniu są okopcone trochę i mokrawe jak sie wyjmuje

 

przewody 2 tyg temu wymienione

 

Dajcie jakies rady gdzie szukać problemu tak wielkiego spalania

 

Śrubę na parowniku przykręcić ?

 

Myśle o tym map sensorze , ale czy to ma coś do spalania ? cóż jeszcze nie mam już siły co może być nie tak podsuncie jakies pomysły wszystkie rady jedna po drugiej będe sprawdzał

 

Dziekuje z góry za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o temperaturze mowa... termostat sprawny czy kolega jeździ z tekturą przed chłodnicą ? ... ;-) lub ewentualnie na niedogrzanym silniku... niedogrzanym mam na myśli termostat cały czas otwarty ? ... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tektury jeżdżę a autko wręcz błyskawicznie sie nagrzewa po dosłownie kilkuset metrów wieje ciepełko , co do tematu to świece już mi sie zrobiła kawka z mlekiem kolorek taki jak powinien być , i albo przez brak jazdy na benzynie albo przez poprawnie wyregulowany gaz , ale jezcze nie sprawdziłem ile spala

 

[ Dodano: 2013-02-04, 22:58 ]

Niestety regulacja nie pomogła spala ile spalała 16-18 l i pb to samo

 

Które czujniki wpływaja na spalanie jestem zdesperowany wymienie wszystko

 

Sonda(faluje podczas jazdy łapie zakres od 0,07 do max ok 0,75 v na postoju lub po wcisnienciu sprzegła totalnie lezy w miejscu zalezy jak parownikiem sruba czułości sie pokręci raz ubogo raz bogato a raz po środku)

Czujnik temp cieczy

Termostat ? ( Jesli działa niby prawidłowo szybko ciepełko daje itp moge go wyeliminować z kręgu podjerzanych ?)

Map sensor

Czujnik położenia przepustnicy ?

 

co jeszcze?

 

Auto się zbiera fajnie nie muli obroty w miare równe trzyma

 

 

Wymieniane świece oraz przewody zapłonowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania