Skocz do zawartości

temperatura seat


Gość morten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc. miałem taki problem że auto w trakcie jazdy grzało w miarę dobrze a na postoju słabo i spadała temperatura tzn wskaznik opadał. wymieniłem termostat i jest dużo lepiej auto grzeje ale wskaźnik temperatury wogóle się nie podnosi. dodatkowo najpierw idzie duży obieg wody a potem mały. seat leon 1.4 16V + lpb :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
dodatkowo najpierw idzie duży obieg wody a potem mały

 

Rozwiń to... dokąd idzie? ;-)

 

Jesli po odpaleniu i 15 minutach górny wąż chłodnicy robi sie cieply to termostat jest do d... Nowy nie znaczy dobry.

 

Warto tez sprawdzic sam wskaznik i czujnik temperatury na owy wskaznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dodatkowo najpierw idzie duży obieg wody a potem mały

 

Rozwiń to... dokąd idzie? ;-)

 

Jesli po odpaleniu i 15 minutach górny wąż chłodnicy robi sie cieply to termostat jest do d... Nowy nie znaczy dobry.

 

Warto tez sprawdzic sam wskaznik i czujnik temperatury na owy wskaznik.

 

Dolny nie górny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności ale któreś silniki VW miały termostat "na dole", dziwne rozwiązanie swoją drogą.... ale tutaj chyba jest o góry i powinien najpierw grzać się górny wąż... z tego co pamiętam on jest w takiej plastikowej obudowie, a od dołu wchodzi czujnik na zegary.... tak czy inaczej jeśli po wymianie termostatu nadal masz problemy to:

 

- najpierw porządnie odpowietrzyć układ

- jeśli masz LPG spróbuj na próbę zasłonić czymś sam parownik od gazu tak aby wpadające przez przedni grill powietrze go nie wychładzało... (nie mówię o zasłanianiu chłodnicy - broń boże takich praktyk) ...

 

Potem:

- wyjąć termostat i sprawdzić go w garnku z gorącą wodą -> nowy termostat nie znaczy dobry... sam kiedyś 3 wymieniałem w ciągu jednego dnia :-/ ... od tamtego momentu trzymam się albo firmy Vernet albo Wahler.

 

- ewentualnie wymienić czujnik który jest w obudowie termostatu (on odpowiada za wskazania na licznik)... przed wymianą lepiej sprawdzić jego rezystancję i porównać z danymi czyli ile powinien mieć ohm przy jakiej temperaturze w razie nie zgodności - wymienić na nowy, który lepiej od razu zmierzyć żeby nie było numerów - piszę o tym bo jest kilka firm np, Hans Pries Torpan, gdzie jest dużo przypadków że czujnik elektryczny fabrycznie w pudełku jest uwalony :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania