Skocz do zawartości

1.6 75 KM AEE z Felicii do Octavii


Gość Kenq92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam kilka pytań i prosiłbym o pomoc :)

 

Czy silniki montowane w felicii, a te montowane w octavii są identyczne?

 

Czy bezproblemowo dałoby się przełożyć/zamienić silnik z felicii do octavii?

 

Co ze skrzynią biegów? Ta montowana w felicii jest czeskiej konstrukcji, a ta w octavii zapewne VW, więc wkładając silnik felicii spasuje do niego skrzynia z octavii?

 

Jeszcze odnośnie LPG. Zakładając, że jeśli silniki są identyczne, więc wystarczy zostawić kolektor ssący z octavii i założyć do silnika felicii, żeby nie wiercić specjalnie drugi raz otworów pod dysze wtryskiwaczy gazu?

 

Z góry dzięki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Jesli silniki maja identyczne oznaczenia to sa identyczne, wiec da sie je zamienic. Moga byc róznice w osprzecie i mocowaniach, ale wszystko bedzie oryginalnie przygotowane.

 

Jeszcze odnośnie LPG. Zakładając, że jeśli silniki są identyczne, więc wystarczy zostawić kolektor ssący z octavii i założyć do silnika felicii, żeby nie wiercić specjalnie drugi raz otworów pod dysze wtryskiwaczy gazu?

 

tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej :) jeśli oznaczenie jest takie samo nie będzie problemu :)

 

Co do skrzyni to sprawa wygląda tak... silnik VW jest połączony z skodową skrzynią poprzez przejściówkę o grubości kilku cm :) (ojczym miał taką felicię 1.6 przez 3 lata to się zapoznałem z tematem :P) wystarczy tą przejściówkę odkręcić od bloku i już silniczek pasuje bez problemu do swojej orgi skrzyni :) ... nie wiem tylko czy czasem nie będziesz musiał przełożyć swojego koła zamachowego ze sprzęgłem. Ponieważ z racji że VW wersji nie ma tej przejściówki, sprzęgło i zamach mogą być "płycej" osadzone :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania