Skocz do zawartości

kompletny montaż car audio w vw passat b5


Gość zatox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Już prawie skompletowałem sprzęt audio i akcesoria do montażu lecz nie wiem czy poradzę sobie przy przeprowadzeniu kabli i wygłuszeniu drzwi.

Czy jest ktoś co już robił instalację w takim aucie?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie i przeprowadzanie kabli jak w prawie każdym innym samochodzie :)

 

Co do wygłuszenia to ważne jest żeby w środku (tam gdzie przyjdą maty) dokładnie umyć a potem odtłuścić przed przyklejeniem maty.

Dobrze jest kleić maty na zakładkę, wtedy na pewno będzie szczelniej :), oczywiście nie możesz zakleić wszystkich otworów. W drzwiach masz odpływy wody i one muszą być drożne inaczej będziesz miał wannę wody w drzwiach po jakimś czasie :P

 

 

Co do kabli... gdzie chcesz je przeciągać? :)

Głośniki chcesz zasilać radiem czy wzmacniaczem? Jeśli radiem to nic nie musisz przeciągać :)

Jeśli wzmacniaczem to możesz albo wpiąć się w oryginalną kostkę w orgi kable które idą do głośników w drzwiach (mniej zabawy) lub możesz przeciągnąć nowe grubsze kable przez drzwi (więcej zabawy). Aczkolwiek jeśli głośniki w drzwiach nie mają więcej niż 80 watt RMS to myślę że wystarczy pociągnąć od wzmaka do kostki w słupku drzwi 2,5mm^2 a od kostki zostawić fabrycze :) które są mniejsze ale na tym krótkim 30cm odcinku (słupek drzwi ->głośnik) nie powinno to mieć dużego wpływu :)

 

Jeśli chcesz ciągnąć kable do wzmacniacza to najważniejsza zasada -> kable zasilające prądem wzmacniacz dajesz w lewym progu a sygnałowe (chinche) w prawym progu :) takie rozwiązanie minimalizuje prawdopodobieństwo zakłóceń (np. dźwięk silnika w głośnikach) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krhid, dzięki za rady ale chodzi mi o to którędy przeprowadzić kabel plusowy do komory silnika i jak jest z rozbiórka drzwi (przednich). Najbardziej boję się momentu dostania za szybę aby tam wygłuszyć ponieważ trzeba ją wyjmować i wszystkie inne mechanizmy... a później wszystko dobrze złożyć.

Kable będę wszystkie przeprowadzał.

Sprzęt to:

radio- Alpine 117ri

kondensator- Hollywood HCM-1

wzmacniacz- U-Dimension RM-V41 (w planach też RM-V21)

głośniki- Morel Tempo 6 (120rms)

subwoofer- RE-10S4 (2x) + skrzynia zamknięta 15 l + wełna owcza

kable- zestaw Hollywood 44

+ akcesoria do montażu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania