Skocz do zawartości

cenralny zamek astra f


Gość wool

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem dziś na "sucho" całą instalacje na stole kuchennym :lol: Wszystko chodzi ;-)

Jeśli możesz Grzesiu to chciałbym opis pozostałych pinów sterownika, chętnie bym je spróbował wykorzystać w swoim dziadkochodzie.

Zastanawia mnie działanie wyłącznika blokady antywłamaniowej kierowcy, pominąłem ten włącznik i zwarłem na próbę pin 12 sterownika z pinami 1 siłowników, zamki się zamknęły ale otworzyć je można tylko z mastera, wynika z tego że ten element służy tylko do blokowania drzwi. Czy to normalne że po zamknięciu pozostałe zamki można tylko z mastera otworzyć bo ręcznie się nie da każdego indywidualnie, siłowniki są zablokowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po zamknięciu pozostałe zamki można tylko z mastera otworzyć bo ręcznie się nie da każdego indywidualni

 

Nie jestem pewien ale chyba było jakieś modele Opla z dodatkowym wyłącznikiem do zamykania i otwierania centralnego od środka i chyba to była Omega A, kierowca miał dodatkowy przycisk obsługujący centralny zamek, a ja swoja drogą sprawdzę w miarę możliwości pozostałe dwa piny bo chyba Ci tam tylko dwa zostały wolne 1 i 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer polega na tym że zarówno kierowca jak i pasażer mogą zamknąć przyciskiem wszystkie zamki ale nie otworzy się ich przyciskiem, właćznik służy jedynie do zamykania co dziwne. Otworzyć od środka można jedynie ręcznym bolcem po stronie kierowcy, pozostałe ani drgną, siłowniki są zablokowane.

Zostały cztery wolne piny: 1, 4, 5 i 10, na schemaci nie ma 5 i 10.

Wg schematu widać że otwierając drzwi otwiera się również bagażnik i wlew paliwa, ciekawe czy nie da się tego jakoś na tym sterowniku rozwiązać bo troche to nie wygodne.

Chciałbym dokupić zdalne sterowanie do tego zamka, w zimę uniknę odmrażania wkładek :-P i mam takie pytanko, czy te sterowniki które są na m.in. na allegro nie mogą zastąpić tego nieszcześnego kiekerta w działaniu? Bo może ja się niepotrzebnie nad nim i sobą pastwię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Przy wkladce masz mikrostyk i dopóki on jest zwarty dopóty nie otworzysz drzwi (bo sa zablokowane kluczykiem - zamkniete). Jesli mikrostyk bedzie rozwarty to drzwi sie normalnie otworzy od srodka.

 

ciekawe czy nie da się tego jakoś na tym sterowniku rozwiązać bo troche to nie wygodne.

 

Da sie tylko po co? Jak chcialbym tym sterowac?

 

na allegro nie mogą zastąpić tego nieszcześnego kiekerta w działaniu?

 

Powiem Ci tak ze ten nieszczesny kiekert jakiby nie byl to oryginalne rozwiazanie ktore sluzy w astrach do dzis. A ten szajs z allegro s*** ojejciujejciu! ***i sie po pierwszej zimie. Jesli chcesz sterowanie z pilota to szukaj czegos z astry G, vectry B.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania