Skocz do zawartości

luzy amortyzatora


Gość krzysiek007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek007

jestem po wymianie amortyzatorów z przodu mechanik po wymianie powiedzial ze sa male luzy na gniazdach ale nie powinny robic wielkiego problemu pojechalem na ustawienie zbiezności i kątów po 2 miesiacach wpadłem w dziure i przestawiła mi się kierownica wiec jade na geometria a tam mechanik mowi ze mam luzy na amortyzatorze i nie bedzie ustawial gdyż tak być nie powinoo i z czasem znowu padna mi kąty i bedzie zdzierało opone. Zwrocil uwage ze gorny talerzyk (pod maska) za mozno wystaje ( różnicy 1cm) i coś albo jest żle poskladane albo coś z gniazdem. moje pytanie jest takie jak powinien wygladac ten talerzyk czy powinien ciasno przylegac czy miec odstep i jaki wpływ ma na jazde luzny amortyzator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien sobie łożyska i poduszki górnego mocowania kolumny to nie jest jakis znowu wielki koszt a zapomnisz o problemie.

 

W kolumnie najpierw masz miske trzymającą sprężynę po niej toczy się łożysko skręcone nakrętką, na to wszystko w poduszka i zakładamy do samochodu i na koniec twój nieszczesny talerzyk.

 

talerzyk nie przylega cisno do budy samochodu.

Podnieś samochód i weź za koło i spróbuj poruszać góra dół to zaobserwujesz luz na poduszce

 

przy wybitych poduszkach górnego mocowania nie ma możliwości prawidłowo ustawić kąta pochylenia koła bo za każdym razem bedzie on sie zmieniał a w efekcie zniszczy ci opony i pogorszy się prowadzenie samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania