Skocz do zawartości

strzelanie podczas jazdy na gazie


Gość Tomek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek12345

witam, bardzo proszę o informację co może być przyczyną strzelania podczas pracy na lpg przy dodawaniu pedału gazu, samochód na chwilę muli się, potem strzela i dopiero po jakimś

czasie zaczyna przyśpieszać, choć do tego czasu strzeli kilkakrotnie,

wczesniej taki problem rozwiązywałem poprzez regulację jednej ze śrub na parowniku (II-ga generacja) a teraz to nie pomaga,

parownik był regenerowany w zeszłym roku,

podczas jazdy na benzynie wszystko z autem jest w porządku,

Proszę o poradę jak to skutecznie usunąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Ja mam podobnie przy sekwencji, tylko samochód jedzie płynnie a strzela. Właśnie nad tym móżdżę.........

Przy sekwencji nie ma prawa nic strzelać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od innego gazownika. Zmieniłem świece na "łoryginały" Bosha poprzednie NGK były już trochę wypalone. Strzeliło ze dwa razy ale jakby teraz mniej. Pan gazownik mówi, że mogę nie mieć katalizatora i to dlatego. Gaz ma inne parametry spalania i robi takie "bum" w rurze, które się niesie po całym układzie wydechowym. Sonda lambda sprawdzona i chodzi OK. Mój kolega mechanik "wydrapał" katalizator w Astrze G u swojej siostry, która też na LPG śmiga. I tam nic nie strzela. Sam już nie wiem co to może być i szlag mnie trafia :-x Dziś muszę trochę pojeździć aby obadać sprawę dokładniej a jutro jadę do pierwszego gazownika regulować po raz drugi. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sonda lambda sprawdzona i chodzi OK

Na wolnych czy na wysokich obrotach sprawdzane?

 

Podpiąć kompa gazowego i przejechać się, obserwując lambdę i wtryski zaraz przed strzelaniem. Bo może być tak że kom da sygnał zamknij wtryski a będzie mieszanka bogata bo np. wtrysk się przyciera i jest bum bum w wydechu.

A jak jest na PB?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak od biegu jałowego do ponad 3000 obr/min było sprawdzone na postoju oczywiście. Strzela nadal tylko mniej. Przeważnie na początku jazdy lub przy dużych prędkościach gdy się przyśpieszy a potem zahamuje.

A........ a na Pb to jest ok . Auto jest żwawsze, rzekłbym nawet że płynniej chodzi.

Nie wiem co z katalizatorem, może się rozsypał bo jak się pogazuje na 5000-6000 obr to przy wracaniu do biegu jałowego tak jakby trochę kolebotało. Ale to chyba normalne?

Wtryski są REGFAST w dobrym stanie, poprzedni właściciel mówił, że je niedawno wymieniał. A z tym Dream XXI to same problemy. Oprogramowanie dostać to cud, podobno wyregulować też nie łatwo bo to taki prehistoryczny model i z tego co mówił pan gazownik nr. 2 to nie ma tam mapowania podczas jazdy. Wiec po co pan gazownik nr. 1 chce ustawiać w ten sposób? :shock:

Jednak jutro będzie kolejne podejście..... I mam pytania:

- czy w sekwencji istnieje opcja cut-off (może to to)

- czy możliwe jest ze RegFasty sa za wolne i nie nadążają za sterownikiem (tzn. daje on taką wartość czasu wtrysku, że nie są w stanie go zrealizowac) i co wtedy? Otwieraja sie na dłuzej czy zamykają i nie wtryskują? Już myśle na wszystkie możliwe sposoby.... :evil: Jestem w tym zagubiony niczym dziecko bez matki...... :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobny problem tylko ze moja sienna na gazie jaki i na benzynie zaczęła strzelać gdy tlko mocniej wcisnę pedał gazu a mało tego dziś gdy chce ja przełączyć na gaz odrazu gaśnie co to może być nie mam w niej raczej komputera autko jest z 97r wiec trochę przeżyło a gaz z 2001 mam straszny problem bo w październiku jadę do wojska i muszę miec sprawne autko a wiem ile gazownicy biorą za śmieszne naprawy pomożecie proszę o pw:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania