Skocz do zawartości

Tłumik środkowy?


Gość gizmo82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gizmo82

Witam wszystkich,mam pytanie odnośnie tłumika środkowego otóż sprawa wygląda tak iż krutko mówiąc rozsypał się w środku i teraz pytanie czy jak wstawię zamiast tłumika poprostu kawałek rurki to dużo bardziej zwiększy się chałas czy jest to do wytrzymania,na nowy mnie chwilowo nie stać a kolega ma migomata więc wspawanie rurki będzie mnie kosztować cały czteropaczek wypity z kolegą :lol: Może ktoś z was robił taki myk i podpowie czy to dobry pomysł??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam tłumik zamiast kata... do tego brak środkowego... czyli rura ... :) ...

i końcowy "przelotowy - samoróbka"... i nie odczułem dużej różnicy w głośności... :)

 

Więc przy seryjnym tłumiku raczej nie powinno być tragedii... :) ewentualnie jak byś przeciągnął silnik na obrotach :) ... np. przy gwałtownym przyspieszaniu to może dostać "rajdowego - metalicznego" dźwięku :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znacznej większości środkowe tłumiki są przelotowe, więc głośność wiele się nie zmieni. Może Ci się tylko pogorszyć dynamika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gizmo82

nie rozumiem dlaczego pogorszyć?Przecież tłumik daje jakiś tam opór a po wycięciu jego dynamika powinna sie zwiększyć a nie zmniejszyć??

 

[ Dodano: 2012-05-26, 08:27 ]

kata nie ma poszedł na alegro za pare ładnych złociszy :lol: zamiast kata wspawałem strumienice ale żadnej różnicy w mocy nie ma jedyne co to zmniejszyło się spalanie,końcowy jest oryginalny bez kombinacji na razie :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się tylko pogorszyć dynamika

 

Dlaczego ma się pogorszyć ? ... No chyba że chodzi Ci o to że w tłumiku środkowym (a przynajmniej ja w Vectrowym miałem) jest mała komora rezonansowa i jej usunięcie spowoduje spadek pojemności wydechu i słabszą elastyczność na niższych obrotach. Czy może coś pokręciłem ?... Tak czy inaczej ja u siebie zrobiłem troszkę ulepszoną "replikę" remus centre section i w moim odczuciu od 2000obr/min dostał lepszego kopa :P

 

Aczkolwiek jeśli wywalenie środkowego ma być tylko tymczasowe aż uzbierasz na normalny tłumik to niezależnie jak wpłynie na osiągi to ten (mam nadzieję że krótki) okres jakoś wytrzymasz :) ...

No chyba że chcesz przyoszczędzić to jedź na szrot... tam pewnie znajdziesz tłumik w lepszym stanie niż twój w cenie 2-3 piw :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego pogorszyć?Przecież tłumik daje jakiś tam opór a po wycięciu jego dynamika powinna sie zwiększyć a nie zmniejszyć??

A spróbuj ściągnąć kolektor wydechowy i się przejechać

 

Dlaczego ma się pogorszyć ?

To nie turbo, że jak dasz większą średnice to będzie na plus (a i w turbo trzeba zachować rozsądek) :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gizmo82

No dobra poczytałem troche i zakumałem o co chodzi i faktycznie może pogorszyć sie dynamika ale czy nie ma ani jednej osoby która czyta tego posta i która ma wycięty tłumik środkowy w swoim bolidzie i nie może napisać jak to efekt??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux
czy nie ma ani jednej osoby która czyta tego posta i która ma wycięty tłumik środkowy

 

Ja aktualnie mam tłumik zamiast kata... do tego brak środkowego... czyli rura ...

 

Nie czytasz posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania