Skocz do zawartości

Głowica Golf 4 1.4


Gość ryszard4352

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ryszard4352

Czy w Golfie 1.4 benzyna sprawdza się luz zaworów , ( sprawność popychaczy hydraulicznych ) auto podszarpuje i cyka w silniku coś tak jakby zawór ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że tam są hydrauliczne popychacze których się nie reguluje... po to są hydrauliczne żeby same "kasowały" luz zaworowy...

 

Mówisz że zaczyna "cykać"... a jaki olej masz aktualnie zalany i ile tyś.km na tym oleju ma już przejechane ? :)

 

 

auto podszarpuje

Kiedy były wymieniane -> świece, kable itp ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard4352
Obawiam się że tam są hydrauliczne popychacze których się nie reguluje... po to są hydrauliczne żeby same "kasowały" luz zaworowy...

 

Mówisz że zaczyna "cykać"... a jaki olej masz aktualnie zalany i ile tyś.km na tym oleju ma już przejechane ? :)

 

 

auto podszarpuje

Kiedy były wymieniane -> świece, kable itp ? :)

 

 

olej jest mobil półsyntetyk , tak ale czy co popychacze mogą nie trzymać ciśnienia jest taka możliwość ? W książce pisze że się wymienia cały popychacz tak ale jak to stwierdzić . Auto podszarpuje i cyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą nie trzymać ciśnienia jest taka możliwość ?

Pewnie że mogą :) ... aczkolwiek coś takiego następuje w silnikach :

1 - z bardzo dużym przebiegiem... czyli po prostu zużycie materiału

lub

2 - gdy silnik pracował na syfiastym oleju i/lub nie była pilnowana regularna wymiana - czyli szybsze zużycie materiału z powodu zaniedbania...

lub

3 - wada materiału... czyli któryś z popychaczy nawalił bo tak...

 

Aczkolwiek nie pokoi mnie to "podszarpywanie" ...

Dobrze by było podpiąć go pod kompa... bo to "cykanie" to w cale nie musi być popychacz... a np. "przycinający" się wtryskiwacz... aczkolwiek nie jestem pewien czy jest to fizycznie wykonywalne... :-/ spotkałem się już kiedyś z głośną pracą wtryskiwaczy, one wydawały taki "cykający" dźwięk ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard4352
mogą nie trzymać ciśnienia jest taka możliwość ?

Pewnie że mogą :) ... aczkolwiek coś takiego następuje w silnikach :

1 - z bardzo dużym przebiegiem... czyli po prostu zużycie materiału

lub

2 - gdy silnik pracował na syfiastym oleju i/lub nie była pilnowana regularna wymiana - czyli szybsze zużycie materiału z powodu zaniedbania...

lub

3 - wada materiału... czyli któryś z popychaczy nawalił bo tak...

 

Aczkolwiek nie pokoi mnie to "podszarpywanie" ...

Dobrze by było podpiąć go pod kompa... bo to "cykanie" to w cale nie musi być popychacz... a np. "przycinający" się wtryskiwacz... aczkolwiek nie jestem pewien czy jest to fizycznie wykonywalne... :-/ spotkałem się już kiedyś z głośną pracą wtryskiwaczy, one wydawały taki "cykający" dźwięk ...

 

Podszarpuje o okolicy 2000 obr. już tak jestem zdegustowany nie rozumiem żeby w 21 wieku nie dało się ustalić przyczyny takiego podszarpywania komputer nic nie pokazuje . Podszarpywanie jest delikatne daje się jeździć nawet w warsztacie powiedzieli żeby jeździć aż się popsuje . Jest takie wrażenie jakby był za wczesny zapłon silnik ma taka twardą prace na wolnych obrotach . Ale to może być też wina zaworów , tak też może być ?. i jak się przyspiesza to tak jakby mu zawory lekko dobijało a przynajmniej jeden tak cyka . Chyba że cyka coś innego ( sworzeń , pierścień itp . ) oleju nie bierze pali w normie zależy od sposobu jazdy . może mi ktoś podpowie ? Co typowego może być przyczyną takiej pracy silnika ( twarda praca) podszarpuje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania