Skocz do zawartości

Prędkościomierz Astra F


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wysiadł mi prędkościomierz, od tak po prostu odpaliłem, ruszyłem i nie działa. Domyślam się że do wymiany będzie linka. Pewnie ktoś z was nie raz przy tym grzebał i może podpowiedzieć na co się przygotować. Żeby zdjąć licznik trzeba demontować całą deskę? Dokąd idzie linka? Do skrzyni? Będzie dojście z kanału czy od wnętrza auta?

 

PS wiem że jest kilka tematów o prędkościomierzu ale nie o astrze w której palnęła linka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie trzeba kanału - wszystko robi się z góry i w kabinie.

2. linka biegnie od ślimaka na skrzyni do licznika

3. ślimak jest dobrze widoczny jak patrzy się na skrzynię z góry, w okolicy "pod pompą hamulcową"

4. odkręcić linkę od ślimaka na skrzyni

5. zdemontowac plastik wokoło licznika

6. odkręcić 3 śrubki licznika

7. pociągnąc licznik lekko do siebie

8. nacisnąć blaszkę przy lince w liczniku i wypiąć linke z licznika

9. wyciągnąć linkę do komory silnika

10. wsadzić nową linke od strony silnika

11. wpiąć linkę w licznik

12. wepchać licznik, przykręcić i założyć plastik

13. wsadzić w grodź gumowe uszczelnienie otworu linki

14. przykręcić linkę do ślimaka skrzyni

15. cieszyć sie działającym prędkościomierzem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Żeby zdjąć licznik trzeba demontować całą deskę?

 

Nie

 

Dokąd idzie linka? Do skrzyni?

 

Tak

 

Będzie dojście z kanału czy od wnętrza auta?

 

Kanał/podnosnik zbędny

 

W srodku musisz rozebrac obudowe stacyjki (kilka wkretów od spodu+2 ktore widac po przekreceniu kierownicy). Pózniej nalezy zdjac osłone ktore jest dookola licznika (2 wkrety nad licznikiem i da na dole w naroznikach z tego co pamietam). Nastepnie odkrecasz licznik i ZDEJMUJESZ szybke (jest na plastikowych zaczepach, bez zdjecia szybki licznik nie wylezie).

 

Odchylasz licznik z lewej strony i siegasz do linki, pod linka bedzie metalowy jezyczek ktory trzeba nacisnac w strone licznika i linke bedzie luzna. Dalej kostka (na krótszych bokach sa zaczepy, sciskasz i wyciagasz) Wtyczki sa 2.

 

Teraz pod maske, lokalizujesz skrzynie i od strony grodzi za wybierakiem zobaczysz linke. Pancerz jest przykrecony metalowym pierscieniem i czesto nie da sie tego ruszyc, ale mozna odkrecic slimak (jest sruba 6mm, na klucz 10mm) wykrecasz i wyjmujesz calosc. UWAGA zeby slimak nie wpadl do skrzyni. Linke wyciagasz ze srodka i w odwrotnej kolejnosci składasz.

 

Prościzna. Pytania? :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu dopiero dziś dokończyłem wymianę linki. Dało się wykręcić samą linkę. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania