Skocz do zawartości

Wyświetlacz Vectra b


Gość tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przejdę od razu do rzeczy--otóż miałem dziś takie oto zdarzenie- siadam za kółkiem mojej viki wkładam kluczyk,kręcę i jest ok,w tej chwili musiałęm auto zgasić i na chwilę wyjść.Mija pięć minut i siadam ponownie a tu niespodzianka--nie mogę przekręcić kluczyka,walka trwała ok 5 minut,ale udało się (trochę prośbą ,trochę grozbą no i trochę siłą),sukces auto jedzie,ale nie działa wyświetlacz ,sprawdziłem bezpieczniki są ok,przejechałem 50 km.viki stoi w garażu i kluczyk chodzi w stacyjce z oporami(małymi)w każdym razie nie jest to co było wcześniej.

Powiedzcie czy wyświetlacz jest połączony z stacyjką i czy wymiana stacyjki pomoże z wyświetlaczem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy wyświetlacz jest połączony z stacyjką i czy wymiana stacyjki pomoże z wyświetlaczem?

 

nie i nie

 

wyświetlacz nie jest bezpośrednio połączony ze stacyjką, sprawdź wszystkie połączenia, a stacyjkę proponuję wymienić jak najszybciej gdyż możesz gdzieś pojechać i nie wrócisz, to co piszesz jest wynikiem zużycia stacyjki, wymiana stacyjki jest bardzo prosta i opisana w poradnikach na przykładzie Astry G

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wszystkie połączenia,

jakie? bezpieczniki są ok,w tej chwili ładuję akumulator,klemę ściągnąłem,co jeszcze mogę zrobić.

Temat stacyjki przekazałem dalej,jak dobrze pójdzie jutro wymieniam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stacyjki przekazałem dalej,jak dobrze pójdzie jutro wymieniam.

 

poczekamy aż wymienisz, nie przypominam się by było jakieś bezpośrednie połączenie między stacyjką a wyświetlaczem, musi to być jakiś zbieg okoliczności nic więcej, teraz mi napisz czy on nie świeci całkowicie czy nie ma podświetlania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem?jest czarny,więc nie świeci całkowicie nie miałem okazji zerknąć w ciągu dnia dziś obadam sprawę i dam znać co i jak.

Z podświetleniem wiem o co chodzi to samo było w klimatroniku wystarczyło dobrać się do żarówek i jest ok.sprawdzę to.

 

[ Dodano: 2012-02-14, 22:21 ]

Witam.

Chciałem pisać szybciej ,ale nie miałem czasu.

Otóż okazało się że Grześ miał rację,jest to zbieg okoliczności,po prostu miałem pecha --Tid nie padł tylko siadło podświetlenie w nim ,po rozebraniu deski i dobraniu się do wyświetlacza wyszło szydło z worka.

Faktem jest że jedna z żarówek padała wcześniej bo świeciła jakby słabiej z jednej strony,a teraz padły dwie od razu.

Żarówki już mam ale jeszcze poczekam z wymianą kupiłem 1,2W a potrzebna są 2W jeżeli nie dostanę takowych będę zmuszony zamontować słabsze(najwyżej przy jezdzie pod słońce nie będę dobrze widział temp itp)

A stacyjka działa potraktowałem ją wd-40 poczekałem i poszło działa bez zarzutu. :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania