Skocz do zawartości

Seat Ibiza V 2008 r. Brak nawiewu powietrza w samochodzie


Gość bertpvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !

 

Mam problem jak w temacie - niestety przy włączeniu nawiewu na jakimkolwiek stopniu nasilenia brakuje lecącego powietrza do środka (ani ciepłego ani chłodnego) nawet przy włączonej klimatyzacji. Co najgorsze także nie leci powietrze na szybę przednią.

 

Nie używałem auta od 2 tygodni biorąc pod uwagę okres zimowy pewnie gdzieś zawiniłem. Mogę także dodać, że jak jechałem 2 tygodnie temu działało wszystko. Leciało powietrze ciepłe oraz zimne.

 

zaznaczam, że niedawno miałem wymieniany filrt kabiny więc jest czysty.

 

prośba o pomoc w wyjaśnieniu co się stało bądź jaka jest przyczyna czy gdzie leży moja głupota ;-)

 

w załączeniu zdjęcie omawianego "urządzenia".

 

seatibiza20091600x1200w.jpg

 

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najlepiej podłączyć pod kompa w celu diagnozy, ale dmuchawę (silnik) słychać?

 

witam,

niestety nie słychać dmuchawy (jest cicha) właściwie generuje znikome ciepło ale moim zdaniem to pochodzi z silnika :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wszystko nawet uwalony sterownik, a nie ma on samodiagnozy?

spróbuj tak :

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji, następnie ręcznego nawiewu górnego. Powinno wyświetlić 1c. Naciśnij(+) lub(-) temperatury aby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się (wartość).Naciśnij(+)lub(-) temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

Jak coś spiszesz jakieś błędy zapodaj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wszystko nawet uwalony sterownik, a nie ma on samodiagnozy?

spróbuj tak :

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji, następnie ręcznego nawiewu górnego. Powinno wyświetlić 1c. Naciśnij(+) lub(-) temperatury aby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się (wartość).Naciśnij(+)lub(-) temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

Jak coś spiszesz jakieś błędy zapodaj tutaj.

 

klikałem jak mówiłes ale żaden kod sie nie wyświetlił ogolnie nie mam zadnego komputera do tego itd

 

ale jak klikalem na rózne kierunki (gdzie ma lecic powietrze) to slysze jak cos się tam zmienia/nastawia

 

moze jakis przewód sie zamroził ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na tym panelu powinno się dać zobaczyć błędy bez kompa

 

cos mam wrażenie, że faktycznie to coś ze sterownikiem może to silniczek sterujący klapy zamyka doplyw powietrza ?? Wiesz może jak zrestartować tego klimatronica ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak klikalem na rózne kierunki (gdzie ma lecic powietrze) to slysze jak cos się tam zmienia/nastawia

czyli klapy kierunkowe działają, może coś z silniczkiem nadmuchu. Nie wiem gdzie u ciebie jest albo za schowkiem pasażera lub od podszybia i trzeba by zobaczyć czy tam prąd dochodzi do wtyczki.

A reset to najlepiej klemę zdjąć ale później trzeba radio kodować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak klikalem na rózne kierunki (gdzie ma lecic powietrze) to slysze jak cos się tam zmienia/nastawia

czyli klapy kierunkowe działają, może coś z silniczkiem nadmuchu. Nie wiem gdzie u ciebie jest albo za schowkiem pasażera lub od podszybia i trzeba by zobaczyć czy tam prąd dochodzi do wtyczki.

A reset to najlepiej klemę zdjąć ale później trzeba radio kodować.

 

Jutro znajomy podłaczy kompa VAG i ogarniemy liste błedów :) jutro napisze, co tam zawiniło.

 

dziękuje za porady i pomoc :)

 

Pozdrawiam !!

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania