Skocz do zawartości

Przerywa / szarpie strasznie jak ruszam


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

automux, Tylko do mapa nie pasuje ze na cieplym wszystko mija.

 

po przejechaniu dłuższego odcinka jak by się poprawiało i ustępowało szarpanie...

 

Mialem podobnie u siebie, majac jeszcze c16nz, na zimnym nie dalo sie ruszyc bo nie mial sily i szarpał (chyba ze z 2500obr/min) Na cieplym jak reką odjął. Podmianka czujnika pomogla - nowy topran 25zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że jak wszystko sprawdzi co pisaliście to jeszcze MAP może to nie zaszkodzi a nauczy się jak to robić ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13
Witam mam problem jak ruszam autem troszkę zamula go puszczam sprzęgło i zaczyna szarpać przerywać nie wiem jak to nazwać już ... pomaga jak zwiększę mu obroty inaczej nie ujadę bo szyje urwać chce... po przejechaniu dłuższego odcinka jak by się poprawiało i ustępowało szarpanie...

 

Wymieniłem już

Świece na gm a teraz na v-line(zero poprawy)

Kable( sentech)

Pompkę paliwa (zero reakcji)

przeczyściłem przepustnice/wtrysk ale bez rozkręcania (preparatem w sprayu)

Filtr paliwa był zmieniany jakieś 5tys temu

Paliwo tylko z SHELL-a PB95

 

 

Błędów nie pokazuje ... jedynie "wysokie napięcie na wtryskiwacz" ale dzieje się to wtedy jak jadę na gazie przez jakiś czas utrzymując jedne obroty...

 

Wcześniej pokazywał też ze sonda (mieszanka bogata , i brak sygnału) została wymieniona na org. ale używana i już nie pokazuje.

 

 

 

Auto to OPEL ASTRA F 94 r kod silnika X16sz 1,6 z LPG

 

Dodam że na gazie auto "normalnie" się zachowuje, a dzieje się to tylko na benzynie.

 

 

 

 

MAm to samo dokladnie u siebie , tylko ze u mnie przed tym aku dotknelo sie z maska i zjaral mi sie kabel od masy na aku ;/ wymienilem na nowy, auto odpala wszystko swieci sie ladnie, ale jak ruszam z jedynki jest ok , wrzucam 2 bieg, zaczyna szarpac ,jak kangur ;/ obroty skacza mi 600-1500 na jalowym biegu , albo wrzucę drugi bieg ... naciskam w gaz zaczyna ostro szarpac obroty w dół ja w gaz a ten zero reakcji i po 2 sekundach wyrywa do przodu , ty kolego masz silnik X16SZ ja X12SZ i z tym samym sie praktycznie borykam Co ty , jak bys wczesniej rozwiazal problm pisz daj znac , jesli ja tez dam Ci znać!! :)

 

 

no i u mnie tez nic błedów nie pokazuje ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wygląda podobnie....

 

Niebieski kabelek od odmy miałem zerwany przewierciłem dziurkę w obudowie filtra i dałem go od góry (czy dobrze ?) wszystko zapaćkałem sylikonem.

 

motor+x16sz.jpg

 

Dalej jest tak samo jak było ... ale nieraz mogę ruszyć normalnie ale częściej szarpie jak "kangur" daje się jechać tylko zwiększając obroty prawie na maxa.. Ustępuje jak silnik się rozgrzeje... Ostatnio zauważyłem że jak auto odpalę i postoje 2-3min i ruszę jest lepiej...

 

darkside13

 

Masz gaz?? może dostaje gaz i benzynę i się "dusi"

 

[ Dodano: 2011-12-31, 10:11 ]

Wymieniłem ten czujnik płynu zobaczymy .

 

[ Dodano: 2011-12-31, 14:38 ]

Jednak po wymianie bez zmian to samo sie dzieje ...

 

[ Dodano: 2012-01-05, 22:46 ]

Podpowie ktoś jeszcze co mogę sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania