Skocz do zawartości

Przerywa / szarpie strasznie jak ruszam


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak ruszam autem troszkę zamula go puszczam sprzęgło i zaczyna szarpać przerywać nie wiem jak to nazwać już ... pomaga jak zwiększę mu obroty inaczej nie ujadę bo szyje urwać chce... po przejechaniu dłuższego odcinka jak by się poprawiało i ustępowało szarpanie...

 

Wymieniłem już

Świece na gm a teraz na v-line(zero poprawy)

Kable( sentech)

Pompkę paliwa (zero reakcji)

przeczyściłem przepustnice/wtrysk ale bez rozkręcania (preparatem w sprayu)

Filtr paliwa był zmieniany jakieś 5tys temu

Paliwo tylko z SHELL-a PB95

 

 

Błędów nie pokazuje ... jedynie "wysokie napięcie na wtryskiwacz" ale dzieje się to wtedy jak jadę na gazie przez jakiś czas utrzymując jedne obroty...

 

Wcześniej pokazywał też ze sonda (mieszanka bogata , i brak sygnału) została wymieniona na org. ale używana i już nie pokazuje.

 

 

 

Auto to OPEL ASTRA F 94 r kod silnika X16sz 1,6 z LPG

 

Dodam że na gazie auto "normalnie" się zachowuje, a dzieje się to tylko na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jeszcze jest tak że ruszając muszę mu dać dużo gazu bo inaczej zgaśnie ... przy rozpędzaniu zamula chwile ,i zaraz odpuszcza i sie ładnie zbiera, to przy rozpędzaniu mogę mu pedał w podłogę wcisnąć i nie ma zrywu dopiero jak chwile przemuli to rozpędza....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sprawdzić? czy kupowanie i podmianka czy jakoś da się zdiagnozować? ... aha przypominam ze na LPG auto nie szarpie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 piny na wtyczce, odpinasz wtyczkę masz mieć zasilanie 5V- pin C, podpinasz do MAP i podłączasz multimetr do środkowego pin B i do masy zapalasz auto i podczas przygazowania napięcie ma wzrastać do ok 4V jak puszczasz na bieg jałowy ma być ok1,5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania