Skocz do zawartości

stuki w amortyzatorze lub jego zamocowaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,mam ogólną prośbę o pomoc znalezienia usterki a mianowicie,jeżdżę starym oplem corsą 1,2 benzyna 94 rok produkcji ,mam dochodzące odgłosy z lewego zawieszenia amortyzatora,szczególnie to słychać na złej nawierzchni stuki te to takie nieustające klikanie, odnoszę wrażenie że to łożysko amortyzatora,tylko nie wiem czy to jest to ,czy wystarczy zmienić samo łożysko czy trzeba zmieniać z całą blachą i gumą, dodam że amortyzator sprawdzałem i jest całkiem niezły ponad 60% zmieniłem końcówki drążków,tuleje wahaczy i końcówki wahacza, nie zmieniłem tylko gumy drążka reakcyjnego ,przy belce przedniej,czyli tam gdzie jest mocowany do pasa przedniego,dodam że jeszcze jak kopne wkoło to tak coś piszczy i drży gdzieś na zawieszeniu,możliwe że to całkiem inna druga usterka niemająca nic wspólnego z tym stukaniem, choć słychać ją w środku i nie ukrywam że też mnie denerwuje, jak znaleźć obydwie przyczyny?proszę o pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najprościej zacząć do stacji diagnostycznej. Trzeba jednak trafić na sprytnego diagnostę, bo jeżeli faktycznie przyczyną będą łożyska lub cokolwiek wspólnego z drążkiem stabilizatora, to panowie często sobie z tym nie radzą. Przerabiałem to osobiście, najpierw wymieniłem drążki stabilizatora, potem łożyska - bo tak mi doradził diagnosta - po czym okazało się, że przyczyną stukania były gumy na drążku stabilizatora.

Jeżeli na stacji diagnostycznej Ci tego nie znajdą to gorzej. Tutaj pisząc "że coś gdzieś stuka" trochę trudno doradzić nie słysząc tego. Jak mówisz, że słychać coś przy ruszaniu kołem to najlepiej wziąć kogoś do pomocy, jeden rusza a drugi wsadza głowę gdzie się da i nasłu*** ojejciujejciu! ***e.

Przyczyna może być każda z ww i pewnie jeszcze kilka innych.

Co do łożysk, można kupić osobno ale ja bym chyba wymienił całość, te gumy też się z czasem zbijają i ulegają zużyciu. Koszt pewnie koło 40zł na stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania