Skocz do zawartości

gdzie jest czujnik temp.


Gość prezesik25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Gość dr.puniszman

Witam. nie wiem czy pisać tutaj czy zakładać nowy temat, ale zaryzykuje :)

 

Mam równiez problem z czujnikiem temperatury w swojej astrze f 1,6 16v 101km , problem polega na tym ze auto mi sie bardzo szybko nagrzewa do ok 120 stopni jak postoje chwile w korku czy dłuzej na swiatłach, natomiast jak jest zimno na dworze i jade autostradą wskazówka zatrzymuje sie na troszke mniej niz 90 a jak jest ok 20stopni na dworze to stoi na 95 , dodam też ze pali mi troche oleju i bardzo dymi jak jest nagrzana ... w czym może byc problem?

 

Dziekuje za pomoc i przepraszam jak nie powinienem w tym temacie pisac :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to się nie dziwię, że pali ci olej.

120*C zabiło uszczelniacze zaworów, swoją drogą jestem ciekaw, jak ci się udało zagrzać na 120*, jak wiatrak się włącza przy 102*?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr.puniszman
No to się nie dziwię, że pali ci olej.

120*C zabiło uszczelniacze zaworów, swoją drogą jestem ciekaw, jak ci się udało zagrzać na 120*, jak wiatrak się włącza przy 102*?

 

dochodzi do czerwonego , wentylator sie włącza temp spada do ok 95 i zaraz znowu rosnie... juz sie zastanawiałem czy wentylatora na krótko nie podłaczyc,

 

uszczelki pod głowicą raczej nie mam uszkodzonej poniewaz oleju mi ubywa, a chmura za autem jest ciemna i nie mam problemow z płynem chłodniczym...'

 

 

 

a moze jestem przewrazliwiony, bo z tym termostatem czytam, nie wiem jak z tymi rurami czy sie nagrzewa czy nie ale spalanie gazu w trasie mam ok 7litrów(80-100km/h) wiec moze to wszystko sprawne, tylko dziwi mnie ze ta wskazówka od temp tak skacze, w vw ciągle stoi na 90...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na O24 też jest temat o takich klockach z temperaturą, dla mnie to też wina pompy, ale oczywiście nikomu sie nie chce do niej zajrzeć(kilka osób pisało o takim problemie), łatwiej jest kombinować z chłodnicami, termostatem, odkamienianiem, a pompy nikt nie ruszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania