Skocz do zawartości

Co to jest i do czego służy ? GM 90 451 202


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

:-) aha... A żeby nie zaśmiecać czy do mojej gołej asterki x16sz 94r 1,6 hb uda mi się założyć mida?

 

Mam już mida , manetkę i ten moduł.

 

nie mam czujnika spryskiwacza, płynu chłodzącego, klocków i oleju czy na allegro dostane te czujniki? i czy są drogie i czy jest sens? czy pociągnąć instalacje i podpiąć to tak by wszystko działało to ścieżko jest? Przyznam że nie mam dużej wiedzy w tym temacie ale np alarm podłączyłem sobie jak miałem dobre wskazówki co i jak.

 

Co dokładnie potrzebuje jak się nazywają te części a najlepiej poproszę jakiś link z allegro.

 

 

ArKos

Patrzyłem nie mam standardowo pociągniętych kabli tak jak pisałeś do podczepienia halogenów w miejscu wtyczki jest pusto ,a w miejscu na bezpiecznik też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uda mi się założyć mida?

Tak, robią takie przeróbki.

nie mam czujnika spryskiwacza, płynu chłodzącego, klocków i oleju czy na allegro dostane te czujniki?

Musisz kupić cały zbiorniczek z czujnikiem, misę olejową z czujnikiem, klocki z czujnikami. no i instalację do tego pociągnąć.

Co dokładnie potrzebuje jak się nazywają te części a najlepiej poproszę jakiś link z allegro

Linków byłoby od groma. Ogólnie nie jest to tania modyfikacja. Poza tym licznik z twojej astry musi mieć jeszcze takie coś z tyłu - dodatkowy moduł check control z dodatkowymi żarówkami, żeby wyświetlać tak:

000_0004.jpg

Standardowe liczniki tego nie mają i jest to raczej ciężko dostać. Ogólnie bym odpuścił - łatwiej ci jest już wepchać jakiś check control z kadetta i umieścić go gdzieś na centralnej konsoli:

img?s=MLB&f=99587036_2933.jpg&v=E

Będzie działać jak astrowy check w liczniku.

 

Patrzyłem nie mam standardowo pociągniętych kabli tak jak pisałeś do podczepienia halogenów w miejscu wtyczki jest pusto ,a w miejscu na bezpiecznik też.

Szkoda. Ja miałem. Włożyłem wyłącznik, bezpiecznik i stała się światłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik mam taki:

 

1286455456_87840231_1-Opel-Astra-92-98r-licznik-Malczyce-1286455456.jpg

 

 

dscn1657640x480.jpg

 

 

A co do mid-a wcześniej miałem tid (data godzina temperatura)

 

i mam możliwość sprawdzania błędów poprzez gniazdo diag.

 

 

a czy można sobie kompletować czujniki itd i podłanczać z osobna każdy co jakiś czas czy wszystkie na raz trzeba?

 

Czy mida włożę teraz w auto i będzie działać tzn (data godzina temperatura) tylko na tej małej kostce chyba 12pin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kompletować powoli - to co będzie brakowało po prostu nie będzie działać.

A licznik z check controlem wygląda tak od tyłu:

zegarcali2.jpg

Jak widać jest ten dodatkowy moduł żarówek którego nie masz - tam chyba tez folia jest nieco inna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania