Skocz do zawartości

Obrotomierz blokuje się na 3400 rpm


Gość tomek190124

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek190124

--------------------------------------------------------------------------------

 

Koledzy mój problem polega na wadliwie działającym obrotomierzu w moim CE320 '95 manual. Kilkanaście dni temu zakładałem chromowane ringi na zegary. Po tej opercji poskładałem wszystko tak jak powinno być - wszystko działało jak należy. Problemy zaczęły się kilka dni potem, więc nie sądzę aby miało to ścisły związek z tym co robiłem.

 

Problem polega na tym, że wskazówka obrotomierza dochodzi do wartości 3400 rpm i na tym kończy się jej wędrówka w parze z obrotami silnika... Silnik wkręca się dalej, natomiast wskazówka zatrzymuje się nagle i opada gdy wartość obrotów jest mniejsza niż 3400rpm. W zakresie od pozycji startowej do 3400 i odwrotnie wszystko działa płynnie. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wtyczki przy liczniku są wpięte i czyste. Kupiłem nawet nowy obrotomierz z nadzieją, że będzie działał, jednak po jego założeniu okazało się że problem jest dokładnie taki sam.

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego nietypowego probleu. Nie mam pojęcia gdzie jest przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam musiałeś żle poskładać lub skręcić że licznik staje i nie pokazuje więcej, inne uszkodzenia obrotomierza mogą być ale to by nic nie wskazywał, będziesz musiał rozebrać liczniki i dokładnie sprawdzić czy coś tam wskazówki nie blokuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek190124

Te tak myślałem (zaznaczam jednak, że po założeniu ramek na zegary wszystko działało), dlatego rozkręciłem zegary i sprawdziłem czy obrotomierz nie blokuje się mechanicznie, okazało się że nie, nie było też nawet miniaturowych zanieczyszczeń w mechaniźmie obrotomierza. Skręciłem wszystko i było identycznie. Kolejnym krokiem był zakup innego obrotomierza, który blokuje się dokładnie w ten sam sposób co poprzedni, co sugeruje że sam mechanizm obrotomierza jest sprawny. Wszystko poskręcane prawidowo, bez użycia siły, z wyczuciem i z uczuciem ;-) . Kostki podpięte, styki czyste, masa jest.

 

:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania