Skocz do zawartości

V70 2,5 tdi r5 - problem z silnikiem


Gość Klajusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Nie wtryskiwacze od silnika, tylko metalowe rurki od wtryskiwacza. Paliwem bedzie pryskac wiec mozesz podłozyc kawałek suchej szmaty.

 

Jeśli po poluzowaniu tej śruby (paliwo zacznie pryskać, silnik przestanie pracować na jeden cylinder) stuki ustaną to będziesz wiedział który wtryskiwacz stuka.

 

Coś słyszałem, że jest tam jakiś jeden wtryskiwacz główny, sterujący czy cosik takiego.

 

Tak, kazde TDI ma wtryskiwacz sterujacy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wtryskiwacze od silnika, tylko metalowe rurki od wtryskiwacza. Paliwem bedzie pryskac wiec mozesz podłozyc kawałek suchej szmaty.

 

Jeśli po poluzowaniu tej śruby (paliwo zacznie pryskać, silnik przestanie pracować na jeden cylinder) stuki ustaną to będziesz wiedział który wtryskiwacz stuka.

 

Coś słyszałem, że jest tam jakiś jeden wtryskiwacz główny, sterujący czy cosik takiego.

 

Tak, kazde TDI ma wtryskiwacz sterujacy

 

 

Dzięki wielkie!

jak tylko sprawdzę to szybko zdam relację... Byłoby miło gdyby ten problem tkwił tylko w wtryskiwaczach. Jak to możliwe, że je wyciągneli i nie znaleźli przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Jak to możliwe, że je wyciągneli i nie znaleźli przyczyny?

 

Pompiarzem nie jestem ale z tego co widziałem jak u mnie sprawdzali wtryskiwacze to zawsze gość robił 3 próby;

- sprawdzenie cisnienia otwarcia

- symulacja rozpylania na niskich obrotach (odpalanie)

- symulacja rozpylania na srednich obrotach

 

Jesli cos bylo nie tak to rozbierał, regulował i ponownie sprawdzał.

 

Wystarczy ze nie zrobili symulacji na wysokich obrotach i nie wykryja zacinajacego sie wtryskiwacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... Szanowni Forumowicze!

Zaczynam nabierać nadziei, że jednak nie będzie wymiany lub kapitalnego remontu silnika. Oby skończyło się na wtryskach! Dużo czytałem wcześniej o tych jednostkach napędowych i generalnie opinie były, że to wytrzymałe silniki, ale niewiadomo jak był katowany przez ostatnie 13 lat.

 

Dzięki za sugestie... sprawdzę te wtryski... czyli stara maksyma majstra z warsztatów szkolnych jest nie do przeskoczenia: "Jak se k..wa sam nie zrobie to mi nikt nie zrobi" :-)

Wyniki opisze.

 

Pozdrawiam serdecznie!

M.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania