Skocz do zawartości

Fiat punto hamulce tylne....


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dziś rozbierałem tylne bębny i czeka mnie wymiana szczek. Pytanie mam od jakiego auta pasują szczeki tzn jak szukać na allegro czy od uno będą pasować itd ...Pytam w ten sposób bo do punto części sa droższe nie wiem czemu ale tak jest nie raz widziałem jedna cześć do uno i punto lecz do punto cena wyższa a cześć dokładnie ta sama.Proszę o porady.

 

Interesuje mnie cylinderek i szczeki tylne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Zmierz (lub odczytaj jesli widac) rozmiar bebna i zmierz szerokosc szczeki i według tego szukaj innych

 

Mozliwe ze wiekszosc osobowych fiatów z tamtych lat miało identyczne hamulce z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punciak, ja częsem robie tak:

zdejmuję szczęki i jade do sklepu z tymi, tam w katalogu mi znajdują, p9otem oglądam dokładnie.

Nieraz bywa ze jeden rozmier szczęk ma kilka rodzai różniących się dziorą, wybrzuszeniem na ciegle itp. itd, wtedy jest kiszka

Nie kupuj na allegro takich rzeczy bo to taniej nie wyjdzie.

Rzekne więcej u mnie w mieście mam jednego dostawce i wierz mui że ma ceny o wiele niższe niż na allegro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz na cylinderki najtańszy znalazłem za 8zł w czym pisze cały spis aut do ktorych pasuje np Lancia Y po czym wchodzę na typowo do punto 18zł i w opisie te same auta np lancia Y( oszczędność 8zl szt =16zł dwie a niby do punto 18x2=36zl wiadomo co za 20zl można kupić np. 0,5 absolwenta a cześć ta sama.

 

Jestem troszkę w dołku finansowym i szukam jak najtaniej bo auto ma jeździć 4km dziennie a wiem ze na hamulcach nie powinno się oszczędzać ale...

 

[ Dodano: 2010-11-20, 11:27 ]

Dziś mi podsunął myśl znajomy by się nie bawić w szczeki tylko kupić cale kompletne bębny(szczeki + bębny+cylinderek) i przerzucić... Czy ktoś robił tak jakie jest tam mocowanie czy w fiatach SC uno jest to samo ?Patrzyłem na allegro rzeczywiście wyjdzie taniej niż same szczeki i cylinderek, a o ile mniej roboty będzie (chyba)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maras790501

Ja bym się w to nie bawił. Kupujesz prawdopodobnie używki a z nimi różnie bywa. Co do tych cylinderków to prawdopodobnie to samo co w TIPO ale głowy nie dam :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

punciak, hej jak możesz to napisz coś więcej na temat samochodu (rocznik, poj. silnika itp.) może uda mi się ustalić po przez znajomego do jakich innych jeszcze aut pasują te same bębny - może po przez to znajdziesz tańsze szczęki. ;)

 

PS. Na dzień dzisiejszy warto zrobić tak jak pisał fifek może być najpewniejsze.

 

 

Pozdrawiam

KRZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania