Skocz do zawartości

Vectra b automat,brak R a "po remoncie" problem ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

A wiec do rzeczy,auto jak w temacie,vectra b 2.2 16v automat.

W aucie znikł mi R ,reszta biegów działała poprawnie. 

Błędów brak.

Diagnoza pobliskiego warsztatu,toś tam się ułamało i trzeba tylko pospawać.I tak też zrobiono.Przy okazji zregenerowano konwenter-koszt 850zł. Montaż/demontaż skrzyni 700zł. Oczywiście nowy filtr + olej AT. 

I teraz,przy odbiorze auta była jazda testowa i zonk! Odpalam silnik,czekam ok.15 sek aż zejdzie z obrotów,wciskam hamulec,daję R i "łup"! bardzo silne stuknięcie oraz szarpnięcie autem. W czasie jazdy tak do 2000-2500 rpm słychać jakieś dziwne,metaliczne odgłosy które znikają powyżej 2500rpm. Skrzynia zmienia biegi płynnie,nic nieczuć. Gosciu który robił skrzynię twierdzi że skrzynie aisin tak mają i nic z tym niezrobię. Wg mnie to niejest normalne bo przed usterką (brak R) nic takiego się niedziało. Auto ma teraz sporo więcej mocy i lepiej reaguje na pedał gazu. Co jeszcze spostrzegłem,że wcześniej auto miało dość silne drgania i myślałem że to wina zużytych poduszek. Teraz niema żadnych drgań. Gościu twierdzi że konwenter musiał być mocno zużyty i to on robił te drgania. 

 

Panowie czy to stuknięcie/szarpnięcie oraz dziwne dzwięki(na D bez gazu wycie,a w czasie jazdy metaliczne dzwonienie?) są faktycznie poprawne dla skrzyni aisin af 22? 

Przeguby już wykluczyłem bo wczoraj wymieniłem przeguby przy skrzyni oraz przy piastach.

Aha,auto ma przebieg 450tyś (realnie pewnie większy) w moich rękach od 2009 roku . olej wymieniany statycznie co rok.Fachowiec twierdzi że skrzynia w środku jest ok,wszystkie tarczki itp i niema sensu jej remontować. Prosiłem gościa o zrobienie adaptacji ale on twierdzi że w tej skrzyni nieda się jej zrobić. To samo twierdzi aso opla. Skrzynia była sprawdzana na moją prośbę,konwenter był odesłany na gwarancję i wszystko niby jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania