Skocz do zawartości

SUV w automacie


tombond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze SUV-a w automacie max 10 letniego . Ponieżej zamieszczam moje typu po przejrzeniu netu.

Auta potrzebuję do codziennego użytku (dojazd do pracy, zakupy), najczęściej pokonuje bardzo krótkie trasy (max 5-10km), często jazda po mieście. Biorąc pod uwagę aktualne ceny paliw, dosyć ważne jest by auto było w miarę ekonomiczne. Diesel zazwyczaj wychodzi badziej ekonomiczny, ale może lepszym wyborem będzie benzyna do jazdy po mieście i takich krótkich trasach jakie jeżdżę, z benzyniakami jest też mniej awari.

Mam zamiar kupić auto tylko z pełną historią serwisową, by mieć "jakąś większą pewność", że olej w silniku i skrzyni był wymieniany terminowo.

Najbardziej zależy mi na tym by auto było najmniej awaryjne jeśli chodzi o silnik i skrzynie biegów oraz aspekt bezpieczeństwa (testy zderzeniowe itd), potem aspekt ekonomiczny i komfort jazdy.

W ciągu roku średnio pokonuje zaledwie 5-7 tys km, dlatego planuje jeżdzić tym autem przez kolejne 5-10 lat, jeśli będzie sprawować się dobrze.

Biorąc pod uwagę ilość km jakie pokonuje w ciągu roku, jakiego max przebiegu powinienem szukać, by silnik i skrzynia biegów nie sprawiała problemów przez kolejne 50 tys km ?

Każdy model ma też różne wersje silnikowe i idzie się w tym pogubić, dlatego prosiłbym o wasze propozycje wskazując model auta, wersję silnikową,max przebieg oraz opinie na temat wytrzymałości silnika i automatycznej skrzyni biegów dla wybranego modelu.

Moje typy:

1. Volvo XC60 Automat (benzyna lub diesel)
   Dużym plusem XC60 jest przystępna cena dla starszych roczniników.

2.Toyota RAV4 (2013 – 2019)
  2.0 V-matic CVT Benzyna lub
  2.2 D-CAT Icon Auto Diesel

3. Honda CR-V 2012-2018
  1.5 tdi Titanium Diesel
  1.6 i-DTEC  (bardzo nieskie spalanie)
  1.6 benzyna

4. Ford Kuga (2013 – 2020)
   1.5T EcoBoost Benzyna
   1.5 TDCi Zetec
   1.5 TDCi Titanium Powershift
   2.0 TDCi  Powershift

5. Mitsubishi ASX (10-21), 2.2 DI-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania