Skocz do zawartości

3 strefy klimatyzacji, każda chłodzi z inna temperaturą.


henex1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieje że ktoś z Was pomoże mi w temacie. Klimatyzacja sprawdzona hydrogenem. Próba ciśnieniowa tez zrobiona. Nigdzie nie widać ubytków gazu. Auto to mazda cx9 2009r. Nie wien co nadal jest nie tak że na 2 rząd czyli 3 strefę klima działa bez problemu jest zimny nadmuch. Gorzej jest z przodu. Strona pasażera nie zejdzie niżej od 17C , strona kierowcy praktycznie nie ma chłodzenia, temperatura na kratce 21C  Jedynie 3 strefa (dmuchawa i parwonik w tunelu) działa poprawnie bo schładza na kratce do 8C  Obajwy te same w manualu czy automacie. Nadmuchy przełaczam  bez zastrzeżeń,nogi szyba i wszystkie kombinacje. Powietrze ciepłe bez zastrzeżeń.  Dotykałem siłownik klap od kierowcy i pasażera i raczej dają oznaki życia. Kręcąc od 15C czyli min.jakie moge ustawić w górę przy 21C na panelu zaczyna krecic sie bolec i ramie. W tym aucie jest jeszcze jeden siłownik w przodzie ale za radiem i ciezko sie tam dostac ale moze on akurat jest ok. Musze go tez sprawdzić na ile moge ale czy ktoś może mnie nakierowac co jest nie tak? Czy parownik z przodu moze być zabity brudem i stąd słabe chlodzenie? Tylna strefa ma oddzielny parownik i dmuchawe. Prosze o pomoc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja bym stawiał na zabrudzenia, to że grzeje tak samo wcale nie musi chłodzić równo, kiedy w moim aucie wyczyściłem wyloty nawiewów to byłem w szoku, że może tam być tyle syfu, potem i chłodzenie i grzanie zupełnie inny komfort, polecam, w serwisie to też nie jest kosztowna usługa a warto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania