Skocz do zawartości

[silnik diesel] Wymiana termostatu Audi 80 (B4, AAZ)


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie ściągamy dolną osłonę silnika i podnosimy auto na lewarku od strony kierowcy (chyba że ktoś ma kanał). Następnie podnosimy maskę i szukamy czerwonego korka przy chłodnicy po stronie kierowcy.

01_227.jpg

 

 

Następnie pod ten kranik wkładamy kawałek węża i podstawiamy pojemnika na płyn.

02_225.jpg

 

 

Odkręcamy korek od pojemnika wyrównującego (ważne!!!) i spuszczamy płyn z układu. Termostat oznaczony jest [3] i umiejscowiony jest przy pompie wody.

03_227.jpg

 

 

Miałem auto ze wspomaganiem, a pompa wspomagania uniemożliwiła mi odkręcenie 2 śrub, którymi przykręca się rurkę, w której jest termostat, wiec ściągnąłem pompę wspomagania (ściągnąć pasek i odkręcić 5 śrub i po problemie). Następnie ściągamy gumowy wąż i odkręcamy 2 śruby przytrzymujące termostat [4]:

04_209.jpg

 

 

Należy pamiętać że w bloku jest jeszcze płyn więc trochę się go wyleje można podnieść wyżej na lewarku wtedy ubędzie go dosłownie kilka kropel. Wyjęty termostat wygląda tak:

05_194.jpg

 

 

Zakładamy nowy termostat (najlepiej Wahlera) pamiętając o oringu!!!

06_173.jpg

 

 

Zakręcamy 2 śruby [4] zakładamy gumowy wąż i opaskę uciskową, możemy zalać układ chłodziwem pamiętając o jego odpowietrzeniu. Pamiętajmy o zakręceniu kranika spustowego!!!!

 

Wchodzi ok. 7 litrów płynu; jeśli przechylamy auto na lewarku ok 5,5 l (reszta została w bloku silnika). Pompę wspomagania skręcamy 5 śrubami:

 

- 2 z dołu:

07_151.jpg

 

 

- 3 z góry (od przodu):

08_144.jpg

 

 

Mając sprawny termostat nasze autko szybciej się rozgrzewa przez co spada nam spalanie.

 

 

 

Autor: speed_killer

 

Źródło: http://www.audi80.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania